کتاب هوش ریاضی کودکان اثر مسعود بیگدلی

تصویر کاور کتاب هوش ریاضی کودکان

معرفی کتاب

کتاب هوش ریاضی کودکان نوشته‌ی مسعود بیگدلی و جلال بیگدلی، به بررسی عواطف مثبت و پرورش هوش در کودکان، روش‌هایی برای افزایش خلاقیت هوش منطقی - ریاضی آن‌ها، تأثیر بازی‌های تخیلی و داستان در پرورش ذهن کودک و ... می‌پردازد.
مسعود بیگدلی

خلاصه ای از کتاب

هوش از جمله اصطلاحاتی است که مردم بیشتر بکار می برند و غالباً آن را یک عامل یا چیز کاملاً جدا و مستقل در فرد می دانند و با اصطلاحاتی از قبیل:«پرهوش یا تیزهوش »، «کم هوش »، «بی هوش» درباره ی دیگران قضاوت میکنند ولی در تفسیر معنا و مفهوم آن کمتر اتفاق نظر دارند. روان شناسان نیز اصطلاح «هوش» را از زبان عامه مردم گرفته یکی از مباحث روان شناسی قرار داده اند. هوش منطقی يا رياضی زودتر و بیش از هر نوع هوش ديگری شناخته شده است. هرچند هوش منطقی يکی از ابعاد نه گانه هوش محسوب می شود ولیکن مستقیماً بر بهره وری ساير ابعاد هوش مؤثر است. اين بعد از هوش به توانايی ذهن در تفکر منطقی و حل مسئله بر میگردد. هوش منطقی يا رياضی قبل از اينکه نیاز به بیان و يا تصويرسازی از مسئله داشته باشیم با يک فرايند ذهنی دقیق و البته سريع، نظم منطقی بین اجزای يک مسئله را کشف و مسئله را با استفاده از اصول پايه منطقی عقل حل می کند. به عبارت ساده هوش منطقی يا رياضی يعنی؛ توانايی استفاده از استدلال، منطق و اعداد. افراد علاقمند به محاسبات رياضی، کسانی که خوب استدلال می کنند و استدلال را خوب می فهمند و به عبارتی درک خوبی از دو دو تا چهارتا دارند، از هوش منطقی يا رياضی بالاتری برخوردارند.

جملاتی از متن کتاب

 • "برای هوش منطقی ریاضی که به همراه هوش کلامی به طور سنتی در برنامه های درسی کشور توجه و تأکید بیشتری شده، لازم است تجارب و فرصت های یادگیری، از حالت یکنواخت و یک جانبه ی خود در قالب کتاب ریاضیات خارج شده، و بسترهای لازم برای تنوع بخشی به آن فراهم شود."

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • مکس تکمارگ
  «مکس تگمارک (انگلیسی: Max Tegmark‎؛ زاده ۵ مهٔ ۱۹۶۷) یک دانشمند در زمینه کیهان‌شناسی اهل سوئد-ایالات متحده آمریکا است.
  او استاد موسسه ی تکنولوژی ماساچوست است و همچنین، نهادهای علمی و فناورانه ی متعددی را بنیان گذاشته است. عمده ی تحقیقات و فعالیت ه
  ...»
 • حسین نصیری
  «حسین نصیری، مدیر خلاقیت، نویسنده، کیوریتور و فعال فرهنگی و هنری‌ای می‌باشد که از سال ۱۳۸۴ در صنعت سرگرمی و از سال ۱۳۹۵ در حوزه‌ی تبلیغات مشغول به فعالیت می‌باشد؛

  او زندگی را سفری ماجراجویانه برای تحقق ماموریت شخصی‌اش – «اثرگذاری مثبت بر آدمی
  ...»
 • حمیدرضا شاه آبادی
  «حمیدرضا شاه آبادی (زاده ۱۳۴۶، تهران) پژوهشگر تاریخ، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس معاصر است. وی از نویسندگان در حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال و یکی از مدیران با سابقه در نشر با تجربه مدیریت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مؤسسه نشر بی ...»
 • سعید باستانی
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»
 • نورمن کینگزلی میلر
  «نورمن کینگزلی میلر، زاده ی 31 ژانویه ی 1923 و درگذشته ی 10 نوامبر 2007، رمان نویس، روزنامه نگار، مقاله نویس، نمایشنامه نویس، فیلمساز و بازیگر آمریکایی بود.میلر در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران مدرسه در شانزده سالگی در دانشگاه ها ...»