کتاب نبوغ دیوانه اثر رندی گیج

تصویر کاور کتاب نبوغ دیوانه

معرفی کتاب

رندی گیج، نابغه ی کارآفرینی و نویسنده ی کتاب های پرفروش در جهان ، در جدیدترین اثر خود یعنی نبوغ دیوانه ، طرز فکر جدیدی را مطرح می کند که بی گمان نه تنها همه ی کارآفرینان که تمام مردمان دنیا را به چالش می کشد.هم چنان که از نام کتاب پیداست،رندی گیج با نبوغ دیوانه وارش افق فکری خوانندگان را گسترش می دهد و راهی برای تحقق رویاهای کارآفرینی پیش پای هر انسان هدفمندی می گذارد.
رندی گیج

خلاصه ای از کتاب

کتاب نبوغ دیوانه: مانیفست کارآفرین‌ها، شامل سه بخش با عنوان‌های «کتاب اول؛ آدمهای مرموز و سیستمهای پنهانی که دنیا را اداره میکنند»، «کتاب دوم؛ تاریخ آینده» و «کتاب سوم؛ عصر کارآفرین» است.

نویسنده در بخش اول کتاب از باورهای منفی‌ای که باعث رکود کسب وکارها شده صحبت می‌کند. گیج توضیح می‌دهد که باور این موضوع که شکست نقطه مقابل موفقیت است کاملا اشتباه است چرا که شکست جزئی از موفقیت است. او توضیح می‌دهد که «کار آفرینی که اشتباه نمی‌کند، در واقع چیزی خلق نمی‌کند». نویسنده در ادامه توضیح می‌دهد که این مشکلات مالی نیست که یک کسب و کار را زمین می‌زند بلکه مشکل در ایده‌پردازی است که باعث شده کارآفرینان افسوس بخورند.

در بخش دوم کتاب با عنوان«کتاب دوم؛ تاریخ آینده» نویسنده درباره‌ی توسعه‌ی تکنولوژی و دگرگونی اپلیکشن‌ها و تاثیرآن بر کسبوکارهای امروزی را توضیح می‌دهد. تحولی که این روزها رسانه‌های اجتماعی در کسب وکارها ایجاد کرده‌اند مسئله‌ای غیرقابل انکار است. در ادامه گیج از تجربه‌ی زندگی مجازی در کار می‌گوید.

«کتاب سوم؛ عصر کارآفرین» که عنوان بخش سوم کتاب است به موضوع جالب پرورش نبوغ دیوانه‌وار را بررسی می‌کند و این‌که چطور می‌توان با این نبوغ بازار موفقیت‌آمیزی به وجود آورد و و کسب وکار را توسعه داد.

جملاتی از متن کتاب

 • شرکت‌ها در همه جای دنیا دارند برای چشم‌انداز تقسیم بندی داده‌ها و ارائه‌شان در بهترین لحظات به بهترین مشتریان سرودست می‌شکنند. از چشم‌انداز بازاریابی نمی‌توان قدرت این موضوع را اغراق آمیز فرض کرد. هرچند موج بزرگ اپلیکیشن‌های شخص ثالث که می‌بینیم، به مشتریان کمک خواهد کرد تا بخش زیادی از این قدرت را پس بگیرند. این موضوع می‌تواند شرایط را برای فروشنده و مصرف کننده برابر کند و حتی تا حد زیادی برتری را بدهد به مصرف کننده این اپلیکیشن‌ها به بازار اجازه خواهند داد تا خریدها ساده‌تر انجام بشود، خدمات بهتری ارائه شود و قیمت ها کم شوند.
 • «والي»، شخصیت اصلی این مجموعه، سه موی باقیمانده در هر طرف از سرش را گرفت و آن ها را به شکل دم اسبی گره زد.

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • اینگمار برگمان
  «ارنْسْت اینْگْمار برگمان (زادهٔ ۱۴ ژوئیهٔ ۱۹۱۸ – درگذشتهٔ ۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۰۷) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، و تهیه‌کنندهٔ معاصر سوئدی بود. او از برجسته‌ترین فیلم‌سازان تاریخ سینما به‌شمار می‌رود. برگمان نخستین فیلمش را در سال ۱۹۴۶ با عنوان بحران ساخت. او اول ...»
 • سیدنی شلدون
  «سیدنی شلدون (زاده ۱۱ فوریه ۱۹۱۷ - درگذشته ۳۰ ژانویه ۲۰۰۷) رمان نویس معروف آمریکایی بود. شلدون پیش از روی آوردن به رمان نویسی، فیلمنامه ها و نمایشنامه هایی نوشت که او را برنده جایزه هایی همچون اسکار بهترین فیلمنامه نویسی و جایزه نمایشنامه نویسی تونی ک ...»
 • هریت بیچر استو
  «هریت بیچر استو (زاده ۱۸۱۱ - درگذشته ۱۸۹۶) از نامی‌ترین نویسندگان ادبیات پایداری سیاهان و از هواداران فعال لغو بردگی در ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌رود. هریت در خانواده‌ای مذهبی و تهی‌دست در روستای «لیچفیلد» ایالت کنتاکی آمریکا چشم به جهان گشود. پ ...»
 • مریم حاتمی
  «مریم حاتمی (۱۳۶۲-۱۳۸۹) شاعر، نویسنده، نمایشنامه‌نویس و بازیگر اهل ایران بود.
  مریم حاتمی ۲۶ خرداد ۱۳۶۲ در سرپل ذهاب به دنیا آمد. نخستین اثر وی با نام «اشک‌های گل آلود یک الهه» در سال ۱۳۸۴ چاپ شد. وی در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۸۹ در اثر تصادف فوت نمود
  ...»
 • بهزاد سرهادی
  «در مورد نویسنده اطلاعاتی در دسترس نیست. ...»