کتاب قدرت تند خوانی اثر تونی بوزان

تصویر کاور کتاب قدرت تند خوانی

معرفی کتاب

نویسنده ی این کتاب تونی بوزان است ،یادگیری تند خوانی یکی از با ارزش ترین و مهم ترین موفقیت های زندگی به شمار می آید تند خوانی مهارتی است که همه ی افراد با کمی صبر و تمرین می توانند به راحتی به آن دست یابند.
تونی بوزان

خلاصه ای از کتاب

آیا مایلید که بتوانید با سرعت 1000 کلمه در دقیقه بخوانید؟
آیا مایلید قدرت تمرکز و درک خود را بهبود بخشید؟
آیا مایلید توانایی خود را در حفظ و نگهداری اطلاعات تقویت کنید؟
آیا مایلید بر مشکلات یادگیری خود، مثل خوانش‌پریشی غلبه کنید؟
آیا مایلید که بدانید مغز و چشم‌های شما چگونه برای جذب و نگهداری اطلاعات با هم مرتبط می‌شوند؟
آیا مایلید که مجموعه واژگان و درک عمومی خود را افزایش دهید؟
اگر پاسخ شما به این پرسش‌ها یک «‌بله‌» پرطنین است، پس می‌توانید به همه این اهداف دست یابید و یک بار دیگر با تکنیک‌های سواد ذهنی این کتاب آشنا شوید. از دیدگاه عده زیادی، یادگیری تندخوانی، یکی از باارزش‌ترین و مهم‌ترین موفقیت‌های زندگی به‌ شمار می‌آید. تندخوانی مهارتی است که همه ‌افراد با کمی صبر و تمرین می‌توانند به راحتی به آن دست یابند.
ما در دوره‌ای از رشد و توسعه علمی و تکنولوژی هستیم که دسترسی به اطلاعات ارزان است‌ و به راحتی می‌توان از طریق اینترنت، ایمیل، صدها روزنامه، مجله، مقاله، نامه و سایر منابع به آن دست یافت. مهارت‌ تندخوانی توانایی شما را در اولویت‌بندی و حفظ و نگهداری اطلاعات اساسی توسعه خواهد داد.
این کتاب چند هدف اصلی را دنبال می‌کند:
بهبود چشمگیر در سرعت خواندن شما.
تقویت و حفظ و نگهداری قدرت درک شما.
افزایش درک شما از عملکرد چشم‌ها و مغز و توانایی استفاده از آنها به شکلی مؤثرتر و کارآمد‌تر.
کمک به افزایش مجموعه واژگان و دانش عمومی‌تان.
صرفه‌جویی در وقت شما.
کمک به افزایش اعتماد به ‌نفس در شما.
همه این ادعاهای بزرگ به عهده چنین کتاب کوچک و کم‌حجمی است!از تکنیک‌هایی که در سایر کتاب‌های نویسنده آمده است نیز استفاده کنید. این کتاب‌های کوچک برای آنهایی که می‌خواهند تندخوانی را بیاموزند نوشته‌ شده است، به نحوی که آنها بتوانند مقدار بیشتری از اطلاعاتی را که دنیا در اختیارشان قرار می‌دهد، جذب کنند. این تکنیک‌ها برای همه عرصه‌های زندگی شما مفید به شمار می‌آیند، زیرا که با صرفه‌جویی در وقت با ارزش‌تان، فرصت خواهید داشت از جنبه‌های دیگر زندگی لذت ببرید. نباید هرگز به دلیل اتلاف وقت ناشی از مطالعه و خواندن مجدد مطالب، فرصت و شانس یک قرار ملاقات مهم را از دست بدهید.

در سراسر این کتاب، تکه‌های راحت و هضم‌شدنی اطلاعات در اختیارتان قرار داده شده تا شما را در درک بهتر مطالب یاری رساند و توانایی‌تان را برای خواندن و حفظ و نگهداری اطلاعات تقویت کند.

جملاتی از متن کتاب

 • " این موضوع حائز اهمیت است که در حین یادگیری تندخوانی، درک روشنی از معنای آنچه در حال «‌خواندن‌» آن هستید، داشته باشید. زیرا که شما به شکلی آگاهانه در این فرآیند درگیر می‌شوید و دخالت و نقش مغزتان را هم درک می‌کنید. خواندن معمولاً این گونه توصیف می‌شود: «‌درک و فهم آنچه که هدف نویسنده بوده، یا درک و فهم یک نوشته‌». اما به عقیده من خواندن باید این گونه توصیف شود: خواندن عبارت است از: ارتباط کلی فرد با اطلاعات نمادین. منظور من از این توصیف آن است که خواندن فرآیندی است که در آنِ واحد، در سطوح بسیار متفاوت رخ می‌د‌هد. و معمولاً به جنبه بصری یادگیری مرتبط می‌شود، یعنی آنچه که می‌توانیم ببینیم. برای این که خواندن جنبه آموزنده داشته باشد و برای این که شیوه‌های خواندن مؤثر باشد، سطوح درک هفتگانه زیر را باید شامل باشد. برای این که به یک تندخوان قابل و لایق تبدیل شوید، باید در هر یک از این سطوح به پیشرفت بیشتری دست یابید."

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در عشق لرزه
  «فرضیه‌های جایگزین یکی دیگر از آثار اریک امانوئل اشمیت»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • مکس تکمارگ
  «مکس تگمارک (انگلیسی: Max Tegmark‎؛ زاده ۵ مهٔ ۱۹۶۷) یک دانشمند در زمینه کیهان‌شناسی اهل سوئد-ایالات متحده آمریکا است.
  او استاد موسسه ی تکنولوژی ماساچوست است و همچنین، نهادهای علمی و فناورانه ی متعددی را بنیان گذاشته است. عمده ی تحقیقات و فعالیت ه
  ...»
 • حسین نصیری
  «حسین نصیری، مدیر خلاقیت، نویسنده، کیوریتور و فعال فرهنگی و هنری‌ای می‌باشد که از سال ۱۳۸۴ در صنعت سرگرمی و از سال ۱۳۹۵ در حوزه‌ی تبلیغات مشغول به فعالیت می‌باشد؛

  او زندگی را سفری ماجراجویانه برای تحقق ماموریت شخصی‌اش – «اثرگذاری مثبت بر آدمی
  ...»
 • حمیدرضا شاه آبادی
  «حمیدرضا شاه آبادی (زاده ۱۳۴۶، تهران) پژوهشگر تاریخ، داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس معاصر است. وی از نویسندگان در حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال و یکی از مدیران با سابقه در نشر با تجربه مدیریت بر انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مؤسسه نشر بی ...»
 • سعید باستانی
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»
 • نورمن کینگزلی میلر
  «نورمن کینگزلی میلر، زاده ی 31 ژانویه ی 1923 و درگذشته ی 10 نوامبر 2007، رمان نویس، روزنامه نگار، مقاله نویس، نمایشنامه نویس، فیلمساز و بازیگر آمریکایی بود.میلر در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران مدرسه در شانزده سالگی در دانشگاه ها ...»