خانه / کتاب‌ها / پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ /
تصویر کاور کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ
معرفی کتاب

پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ

پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ

اثری از استیون هاوکینگ

دسته بندی

معرفی کتاب

پاسخ های کوتاه به پرسش‌های بزرگ یک کتاب علمی محبوب است که توسط فیزیکدان استفن هاوکینگ نوشته شده است و در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ منتشر شده‌است. این کتاب به بررسی برخی از بزرگترین اسرار جهان و ترویج این دیدگاه که علوم در کمک به حل مشکلات در سیارهٔ زمین بسیار مهم است.

خلاصه‌ای از کتاب

استیون هاوکینگ نه تنها از برخی از بزرگترین اسرار کائنات پرده برداشت، بلکه معتقد بود علم می تواند نقشی اساسی در حل مشکلات کره ی زمین ایفا کند. اکنون که با چالش های بزرگی در سیاره مان مواجه هستیم—چالش هایی همچون تغییر اقلیم، تهدید جنگ اتمی و توسعه ی روزافزون هوش مصنوعی—هاوکینگ در این اثر فوق العاده جذاب، توجه خود را به مهم ترین مسائل پیش روی ما معطوف
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- مردمان همیشه خواستار پاسخی به پرسش های بزرگ بوده اند. از کجا امده ایم؟ عالم چگونه آغاز شد؟ معنا و طرح مبنای آن چیست؟ آیا کسی آن بیرون وجود دارد؟ روایت های پیشین خلقت اکنون کمتر مطرح می شود و کمتر باورپذیر به نظر می رسد. چیزهای متنوعی جایشان آمده که فقط می توان خرافات نامیدشان، از عصر جدید تا پیشتازان فضا. اما علم راستین می تواند خیلی بیشتر از آثار علمی-تخیلی عجیب باشد و خیلی بیشتر ما را ارضا کند.
 • 2- مسئله آغاز داشتن یا نداشتن کیهان برای ایمانوئل کانت، فیلسوف آلمانی، بسیار مهم بود. به نظر او، در هر دو حالت تناقض‌های زیادی وجود دارد. اگر کیهان نقطه شروعی داشت، چرا زمان بی‌نهایتی صبر کرد تا آغاز شود؟

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 192
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786004900942
امتیاز گودریدز: 4.3
قیمت چاپ اول: 31,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»