خانه / کتاب‌ها / عدالت /
تصویر کاور کتاب عدالت
معرفی کتاب

عدالت

عدالت

اثری از مایکل سندل

دسته بندی

معرفی کتاب

مایکل سندل، فیلسوف سیاسی معاصر آمریکایی و استاد فلسفه سیاسی دانشگاه هاروارد است. او در این کتاب از فلسفه برای تحلیل مسائل روزمره استفاده می‌کند و به سادگی از کنار اتفاقات نمی‌گذرد. سندل دیدگاه‌های استادان بزرگ فلسفه را مطرح می‌کند و از منظر هریک به قضایا نگاه می‌کند.

خلاصه‌ای از کتاب

سندل در این کتاب تحسین شده، آموزه هایی کمیاب را در رابطه با تفکر درباره ی مسائل و چالش های پیچیده ی پیش روی ما در جوامع امروزی به مخاطبین ارائه می کند. کتاب عدالت، نام خود را به عنوان راهنمایی روشن و جذاب برای آن دسته از افرادی مطرح کرده که به دنبال یک گفتمان اجتماعی مستحکم تر و عاقلانه تر هستند. تبعیض مثبت، اتانازی، سقط جنین، خدمات عمومی، محدوده ه
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- پرسش از عادلانه بودن جامعه به معنای طرح این پرسش است که جامعه چیزهایی را که ارزشمند می دانیم - درآمد و ثروت، تکالیف و حقوق، اختیارات و مسئولیت ها، مناصب و افتخارات - چگونه توزیع می کند. جامعه ی عادل این کالاها را به درستی توزیع می کند و به هر فردی چیزی را می دهد که شایستگی اش را دارد. پرسش های دشوار وقتی آغاز می شود که می پرسیم لیاقت و شایستگی مردم چیست و چرا.
 • 2- کانت فایده‌گرایی را نفی می‌کند. او می‌گوید فایده‌گرایی با مبتنی‌ساختن حقوق بر محاسبه این‌که چه چیزی بیشترین سعادت را موجب می‌شود آن را آسیب‌پذیر می‌کند. همچنین مشکل عمیق‌تری نیز هست: تلاش برای استخراج اصول اخلاقی از امیالی که داریم شیوه اشتباهی برای اندیشیدن دباره اخلاقیات است. فقط به علت این که چیزی به بسیاری از مردم لذت می‌بخشد نمی‌تواند آن را صحیح دانست. این واقعیت که اکثریت، هرقدر هم که بزرگ باشد، از قانون خاصی طرفداری می‌کنند، هرقدر هم که این طرفداری شدید باشد، آن قانون را عادلانه نمی‌کند.

شناسنامه کتاب

نویسنده: مایکل سندل
ناشر: مرکز
تعداد صفحات: 290
نوع جلد: گالینگور
قطع: رقعی
شابک: 9789642132539
قیمت چاپ پنجم: 46,800 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»