خانه / کتاب‌ها / کودک ۴۴ /
تصویر کاور کتاب کودک ۴۴
معرفی کتاب

کودک ۴۴

کودک ۴۴

اثری از تام راب اسمیت

دسته بندی

معرفی کتاب

کودک ۴۴، اولین رمان تام راب اسمیت، پرتره‌ای از دوران سیاسی و اجتماعی روسیه در عصر استالین است. اسمیت در این رمان از ماجرایی واقعی استفاده کرده تا داستان تلخش را درباره قتل‌های زنجیره‌ای بیش از چهل کودک به تصویر بکشد.

خلاصه‌ای از کتاب

در کشوری که ترس بر آن سلطه دارد، هیچکس بی گناه نیست. شوروی تحت حکومت استالین، یک بهشت رسمی است و شهروندان در آن، بدون جرم و جنایت زندگی می کنند و تنها از یک چیز می ترسند: حکومت که تمام قدرت را در اختیار دارد. لئو دمیدوف، یک قهرمان جنگ است که به مشت آهنین قانون اعتقاد دارد و افسر امنیتی این سیستم به حساب می آید. اما زمانی که یک قاتل شروع به کشت و ک
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- الکساندر دفتر بلیت‌فروشی را بست. تا آنجا که می‌دانست، نستروف حرف‌هایش را باور کرده بود. اسرار جنسی‌اش حفظ شده بود. هیچ کدام از مشتریان نگاه عجیبی به او نداشتند. هیچ کدام درباره‌اش پچ‌پچ نمی‌کردند. افراد خانواده‌اش از او دوری نکرده بودند. مادرش هنوز دوستش داشت. پدرش هنوز به خاطر سخت کار کردنش از او ممنون بود. هر دوی آن‌ها هنوز به او افتخار می‌کردند. تاوان این وضع کنونی، اسم بیش از یک‌صد مرد بود، مردانی که جمع آوری شده بودند، در حالی که الکساندر هنوز بلیت می‌فروخت، سؤالات مسافران را پاسخ می‌داد و با رفت‌وآمدهای هر روزه‌ی ایستگاه در ارتباط بود. زندگی‌اش دوباره عادی شد. روال کارش تقریباً به همان شکل گذشته بود. با والدینش شام می‌خورد و پدرش را به بیمارستان می‌برد. ایستگاه را تمیز می‌کرد و روزنامه‌ها را می‌خواند. هرچند دیگر سینما نمی‌رفت. در واقع دیگر به مرکز شهر نمی‌رفت. از کسی که ممکن بود ملاقات کند، می‌ترسید؛ شاید افسر نیروهای نظامی بومی که به او پوزخند می‌زد. دنیایش آب‌رفته بود. از وقتی رؤیایش را برای ورزشکار شدن رها کرده بود، دنیایش کوچک شده بود و به خودش گفت درست مثل قبل شده است.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 456
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789641910923
امتیاز گودریدز: 4.9
قیمت چاپ نهم: 75,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»