خانه / کتاب‌ها / راه انسان شدن /
تصویر کاور کتاب راه انسان شدن
معرفی کتاب

راه انسان شدن

راه انسان شدن

اثری از کارل راجرز

معرفی کتاب

کتاب «راه انسان شدن» نوشته روان‌شناس آمریکایی کارل راجرز اولین بار در سال ۱۹۶۱ در انگلستان منتشر شد و در فاصلهٔ سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۸۴ به چاپ دهم رسید. راجرز یکی از نظریه‌پردازان معروف شخصیت و یکی از چهره‌های اصلی رویکرد روان‌شناسی انسان‌گرایانه و اگزیستانسیالیستی است.

خلاصه‌ای از کتاب

این اثر شامل 21 فصل است که هر فصل از استقلال کامل برخوردار می‌باشد. تمامی فصل‌ها مقاله‌هایی بوده‌اند که دکتر راجرز به مناسبت‌های مختلف آنها را نگاشته و یا سخنرانی کرده است. از این رو خوانندگان برای فهم فصل‌های بعدی نیازی به مطالعه فصل‌های قبلی ندارند. افزون بر این، تمامی فصل‌ها از کیفیت و ماهیت جداگانه‌ای برخوردارند. راجرز تنها به مباحث بسیار تخصصی
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- این کتاب دربارۀ من است به گونه‌ای که در آن‌جا با آن مراجع می‌نشینم. رویم به اوست و در‌ آن تقلای ژرف و حساس، تا آن‌جا که بتوانم شرکت می‌کنم. دربارۀ من است که می‌کوشم تجربۀ مراجع را همراه با معنی و احساس و مزه و طعمی که برای او داشته است، درک کنم. دربارۀ من است که به خاطر فهمیدن آن مراجع و برای خطاپذیری انسانی خود، می‌خواهم زار بزنم و دربارۀ شکست‌هایی است که گاه و بیگاه از این که زندگی را آن گونه که مراجع می‌بیند نمی‌توانم ببینم، نصیبم می‌شود. شکست‌هایی که مانند اشیاء سنگین فرود می‌آیند و بر سر راه پیچ در پیچ و پر از ظرافت رشدی که در حال تحقق یافتن است، قرار می‌گیرند.

شناسنامه کتاب

نویسنده: کارل راجرز
ناشر: جیحون
تعداد صفحات: 509
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
قیمت چاپ اول: 33,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»