خانه / کتاب‌ها / سخن دل /
تصویر کاور کتاب سخن دل
معرفی کتاب

سخن دل

سخن دل

اثری از شهروز محمدی

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب سخن دل اثری است از شهروز محمدی به چاپ انتشارات نسل نواندیش.

خلاصه‌ای از کتاب

این کتاب از نوشته ها و مقالاتی حاصل شده که مولف که با بهره گیری از مطالب و سخنان بزرگان در باب موضوعات مختلف نگارش کرده و آن ها را بر اساس قرابت معنایی شان در کنار یکدیگر قرار داده است تا فرصتی را برای تامل مخاطب به ویژه خواننده جوان فراهم بیاورد و او را به پرسشگری سوق دهد. در این اثر از خوشبختی می خوانیم، از موهبتی به نام درک عقلی، از زبان مشترک ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- دلیل عمده ای که ما نمی توانیم یکدیگر را درک کنیم این است که هرکسی به سبب ساختار وجودی خود جهان پیرامون خود را از زاویه دید خود می نگرد و آن را درک می کند و قطعا درک او از جهان و حوادث با درک کس دیگری متفاوت خواهد بود و تفسیری که او برای خود قائل می شود اهمیت، ارزش و اعتبار بیشتری نسبت به دیگران دارد. بنابراین، خود را در معرض بهترین قضاوت ها را قرار می دهد و دیگری هم به همین ترتیب چون از زاویه دید خود حوادث را برداشت و تفسیر می کند درک او هم متفاوت از بقیه خواهد بود و به همین دلیل خود را در موقعیت بهتر و منطقی تر می یابد. حالا این نزاع به هیچ عنوان با صحبت کردن حل نخواهد شد و زبان مشترک ما در این میان کارایی خود را از دست خواهد داد و به عدم تفاهم ما کمکی نخواهد کرد و ما فقط با زبان مشترک به توجیه خود خواهیم پرداخت، در حالی که از درک سخنان دیگری ناتوان خواهیم شد.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 176
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786222201357
قیمت چاپ اول: 29,900 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»