کتاب عاشق مرگ تو هستم اثر پیتر جیمز

تصویر کاور کتاب عاشق مرگ تو هستم

معرفی کتاب

کتاب عاشق مرگ تو هستم به قلم پیتر جیمز، که در سال اول انتشارش، فروش 17 میلیون نسخه را به خود اختصاص داده بود، داستان دختری به نام جودی را روایت می‌کند که در پی برآوردن دو آرزوی خود یعنی زیبایی و پولدار شدن است.
پیتر جیمز

خلاصه ای از کتاب

جودی بنتلی دختری بود مانند جوجه اردک زشت که در زندگی دو آرزو داشت، زیبا شدن و ثروتمند شدن. آرزوی اول را به کمک جراحی پلاستیک برآورده کرد و اکنون در تلاش پیوسته و پرچالش برای رسیدن به آرزوی دوم بود. فلسفه‌اش برای ثروتمندشدن ساده است: یا باید کار کنی و درآمد کسب کنی یا با یک مرد ثروتمند ازدواج کنی. ازدواج کردن آسان است؛ ولی بعد از آن از شّر شوهر خلاص شدن بسیار دشوار است و مهارت‌های ویژه‌ می‌‌طلبد. اما کار نیکو کردن از پر کردن است… روی گریس، رئیس آگاهی، از طرف مقامات مافوقش تحت فشار است. پرونده قبلی‌اش هنوز خواب را از چشمانش می‌رباید. روند پیگیری پرونده گم شدن همسرش سندی پیشرفت زیادی کرده و یکی از مخالفان قدیمی‌اش هم به اداره پلیس برگشته است؛ ولی بدتر از همه این‌ها، اکنون بر این باور است که بیوه‌‌ای سیاه‌دل در این شهر مشغول فعالیت است، زنی با ذهن سمی… و مهارت‌های سمی. گریس خیلی زود به این واقعیت تلخ و وحشتناک پی می‌‌برد که خطرناکی این زن را بسیار دست‌کم گرفته است.

جملاتی از متن کتاب

 • کلی با شادمانی یک جرعه از قهوه‌ سیاه کلمبیایی‌اش را سر کشید و فیلم دوربین مدار بسته را روی حرکت کُند گذاشت و کلیک کرد تا تصویر آن زن بزرگ شود، دوباره کلیک کرد. تصویرش مبهم شد و غیر ممکن بود گفته شود این همان زن هتل پارک رویال وست و سایر تصاویر فرستاده شده است یا نه. زیر کلاهش کمی مو دیده می‌شد، یا موهایش را زیر کلاهش جمع کرده بود یا اینکه کوتاهشان کرده بود. چشم‌هایش را به وضعیت‌های متفاوت دوخت.
 • نقاط متفاوت راه رفتن او با همدیگر مطابقت داشتند. از وقتی برای اولین‌بار آنالیز فارنسیک گیت شناسایی یک فرد از شیوه راه‌ رفتن یا ویژگی‌های قدم‌ برداشتنش، از جمله ارزیابی حرکات کل بدن از سر تا پا را اختراع کرد، نظر بسیاری از متخصصان و گزارشگران قانونی را به خود جلب و به دیگران نیز کمک بسیار کرده بود. در پنج سالی که از عمر این سیستم پیشرفته فناوری می‌گذشت، اعتبارش بسیار چشمگیر افزایش یافته بود. کتاب درسی او درباره این موضوع هم تازه چاپ شده بود.

نظرات

جهت ارسال نظر، ابتداوارد حساب کاربریخود شوید.

اولین نظر را بنویسید.

تصویر اینستاگرام

جدیدترین کتاب های معرفی شده

آخرین دیدگاه‌ها

 • نازی در آذرخش
  «رمان آذرخش خیلی قشنگه. جذاب و خوشخوان. با اینکه طولانیه اما آدم نمی تونه زمین بگذاره.»
 • «عالی بود ارزوی موفقیت برای تمام نویسندگان و شاعران جوان این مملکت»
 • پرستو در پرنده آبی
  «گنجینهٔ فقرا یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  «زندگی زنبور عسل یکی از مقالات موریس مترلینک»
 • پرستو در پرنده آبی
  « عقل و سرنوشت یکی از مقالات موریس مترلینک»

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • یاسمن خلیلی فرد
  «یاسمن خلیلی فرد نویسنده‌ و منتقد پر شوری است که علاقه‌ی زیادی به نوشتن و سینما دارد. او در این‌باره چنین می‌گوید: « علاقه ام به سینما و نوشتن، از سال‌های کودکی آغاز شد تا جایی که در سال‌هایی که به مدرسه ابتدایی می‌رفتم هم برای خودم داستانهایی می‌نوشت ...»
 • حمیدرضا پورحکمت
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»
 • محمد طاهر قاجار
  «اطلاعات در دسترس نیست. در مورد مترجم اطلاعاتی دارین به ما اطلاع بدین. ...»
 • مریم لاهه مطلق
  «در مورد نویسنده اطلاعاتی در دسترس نیست. ...»
 • هانا استون
  «در نورد نویسنده اطلاعاتی د دسترس نیست. ...»