خانه / کتاب‌ها / دعای دریا /
تصویر کاور کتاب دعای دریا
معرفی کتاب

دعای دریا

دعای دریا

اثری از خالد حسینی

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب دعای دریا نوشته خالد حسینی، روایتگر داستانی مختصر و ویران‌ کننده از زبان پدری است که پسرش را با قایق از سوریه خارج کرده است. این پدر در واگویه‌های خود مدام دعا می‌کند که آب‌های وسیع دریا، فرزندش را ایمن نگه دارند.

خلاصه‌ای از کتاب

حسینی داستان این کتاب را از پایان غم‌انگیز آلان کردی، پسرک پناهجوی سه ساله‌ای الهام گرفته است که در سپتامبر ۲۰۱۵ به همراه خانواده‌اش، در تلاش برای فرار از جنگ خانمان‌سوز سوری، در دریای مدیترانه غرق شد. زمانی که جسم بی‌جان آیلان کردی در ساحل ترکیه پیدا شد، تصاویر دلخراش آن واکنش‌های جهانی را برانگیخت و این کودک را به نمادی تراژیک از بحران سوریه تبدی
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- دعا می کنم که وقتی خشکی ها از دیدرس خارج می شوند و ما همچون سرگین مگس در آب های مواج پایین و بالا می شویم، و خیلی آسان بلعیده می شویم، خدا کشتی را به سلامت در میان دریا پیش براند. چون تو، تو ارزشمندترین محموله ی این دریا هستی، مروان، ارزشمندترین باری که دریا به خود دیده است. دعا می کنم که دریا این را بداند.
 • 2- من خاطره ای خیلی روشن از مادرت در آن سفر دارم، که گله گاوهای در حال چریدن، در مزرعه ای مملو از گل های وحشی را به تو نشان می داد. ای کاش تو آنقدر جوان نبودی. اگر آنطور بود، بی شک آن خانه روستایی، دیوارهای سنگی دود گرفته اش را، و نهری که من و عموهایت رویش هزاران سد کوچک در عالم کودکیمان ساخته بودیم را، فراموش نمی کردی.

شناسنامه کتاب

نویسنده: خالد حسینی
ناشر: ایجاز
تعداد صفحات: 48
نوع جلد: شومیز
قطع: خشتی
شابک: 9786008964575
قیمت چاپ اول: 15,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»