خانه / کتاب‌ها / میوه خارجی /
تصویر کاور کتاب میوه خارجی
معرفی کتاب

میوه خارجی

میوه خارجی

اثری از جوجو مویز

معرفی کتاب

رمان میوه‌ی خارجی که با عنوان رها در باد نیز شهرت دارد اثر نویسنده‌ی پرفروش کتاب‌های عاشقانه جوجو مویز است. این کتاب اولین بار در سال 2003 منتشر شد و یک سال بعد توانست جایزه انجمن رمان نویسان عاشقانه‌ی بریتانیا را از آن خود کند. مویز توانسته این بار هم داستان جدید و متفاوتی خلق کند. در رمان میوه‌ی خارجی می‌بینیم که چند داستان در زمان‌های مختلف برای
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

رمان میوه ی خارجی، با پیگیری ماجرای زندگی لوتی سوییفت و سلیا هولدن در محله ای کوچک در دهه ی 1950 آغاز می شود. لوتی به همراه خانواده ی سلیا زندگی می کند و با او مثل خواهر سلیا رفتار می شود، اگرچه مردم محله، چنین رفتاری با او ندارند و او را چیزی که واقعا هست، در نظر می گیرند. زندگی این دو دختر به طور کامل به هم گره خورده است و آن ها همه ی کارهای خود
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- دیزی وقتی به سمت حیاط رفت، با خودش فکر می‌کرد که شانس آورده است. با این کار به جونز ثابت می‌کند نه فقط به تنهایی از عهده‌ی بازسازی داخلی عمارت بر می‌آید، بلکه می‌تواند شخصیتی برتر از آنچه این آدم‌ها در موردش فکر می‌کنند، از خود بروز بدهد: دیگر آن دیزی قابل ترحمی که خودش هم به شدت از آن متنفر بود، نیست. یک‌بار دنیل به او گفته بود که به طرزی بسیار عاجزانه به تأیید دیگران نیاز دارد. ولی خود دیزی این حرف را قبول نداشت. آن روز عصر که جونز آمده بود، دیزی خشنود بود که این مرد وجه جديد و برتر شخصیتش را دیده است؛ زیرا در دلش معترف بود که به جای این که برای از دست رفتن دیزی سابق ماتم بگیرد، حالا دیگر کم کم از شخصیت جدیدش خوشش می‌آمد. اکنون قوی‌تر بود و دیگر مقابل حوادث بد زندگی سرتسلیم فرود نمی‌آورد. وقتی از لوتی پرسید که چگونه موفق شده بود به تنهایی به زندگی ادامه دهد، لوتی جواب داده بود فرزند این انگیزه را به آدم می‌دهد. چاره‌ای نداری جز این که قوی باشی. دیزی با یادآوری پریمرز هیل با حرف او مخالفت کرده بود، اما به تدریج دریافت که آهسته آهسته و شاید از راه تأثیرپذیری، کمی از پوست کلفتی لوتی در او هم نفوذ کرده است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: جوجو مویز
ناشر: آموت
تعداد صفحات: 624
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786003840256
قیمت چاپ هشتم: 55,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»