خانه / کتاب‌ها / زنی پشت پنجره /
تصویر کاور کتاب زنی پشت پنجره
معرفی کتاب

زنی پشت پنجره

زنی پشت پنجره

اثری از ای.جی. فین

معرفی کتاب

«زنی پشت پنجره» رمانی جنایی و معمایی نوشته ای. جی فین است که با فضای هیچکاکی و تاثیرگذارش شما را شگفت زده خواهد کرد.

این رمان در سال ۲۰۱۷ در لیست پرفروش های نیویورک تایمز قرار گرفته است.

خلاصه‌ای از کتاب

آنا شخصیت اصلی رمان زن پشت پنجره، زنی منزوی و گوشه گیر است که علاقه ای به برقراری ارتباط با دیگران ندارد، او اغلب یا در حال تماشا کردن تلویزیون است یا از پشت پنجره خانه اش کارهای همسایه اش را زیر نظر دارد. این یک رمان معمایی جنایی است که دارای فضایی هیچکاکی می باشد. ماجرا از آنجایی شروع می شود که یکی از روزهایی که آنا در حال تماشای همسایه اش از پشت
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- متوجه شده ام که او بعدازظهرها از نوشیدن یک نوشیدنی لذت می برد، همان طور که من لذت می برم. آیا او مانند من، صبح ها هم از نوشیدن لذت می برد؟ اما سن او معمایی است، اگرچه قطعا از دکتر میلر و من جوان تر است (همین طور، چابک تر)؛ تنها در مورد نام اوست که باید حدس بزنم، می توانم با عنوان ریتا از او نام ببرم چون به هیورث در فیلم گیلدا مشابهت دارد، عاشق این جملۀ فیلم هستم «کمترین علاقه ای به آن ندارم». من خودم بسیار به او علاقه مندم. نه به اندامش، نه به برآمدگی خفیف ستون فقراتش، نه به خطوط خوش تراش شانه اش یا سینه بند آبی آسمانی که سینه هایش را تنگ در برگرفته، هرگاه این تصاویر در عدسی نمایان می شوند جای دیگری را نگاه می کنم، اما به نوع زندگی او علاقه مندم؛ زندگی های او، دو نوع زندگی بیشتر از آنکه من دارم. دکتر لحظه ای پیش به داخل خیابان پیچید، درست پس از ساعت دوازده ظهر، کمی پیشتر از آن، همسرش پیمانکار را از در جلویی خانه به درون هدایت کرده و در را بسته بود. روزهای یکشنبه دکتر میلر، بدون استثنا، ساعت سه وربع به خانه باز می گردد، بازگشت او در این ساعت غیرمعمول است. اما اکنون این دکتر خوب با گام های بلند پیاده رو را به سمت پایین طی می کند، در حالی که تندتند از دهان نفس می کشد. کیف دستی اش در یک دست تاب می خورد و حلقۀ ازدواجش برق می زند. روی پاهایش تمرکز می کنم؛ کفش های زرشکی مدل آکسفورد که خوب واکس زده شده و با هر گام نور پاییزی خورشید را جذب می کند. دوربین را به سمت سر او بالا می آورم. دوربین نیکون مدل دی ۵۵۰۰ من چیز زیادی را نادیده نمی گذارد، نه با آن لنز اپتکا؛ موهای آشفتۀ خاکستری، عینک نازک و ارزان قیمت، کمی ته ریش روی فرورفتگی مختصر گونه هایش. او از کفش هایش بیشتر مراقبت می کند تا صورتش. به سمت خانۀ شماره ۲۱۲ برمی گردم جایی که ریتا و پیمانکار به سرعت مشغول کندن لباس هایشان هستند. می توانستم به اطلاعات زنگ بزنم شمارۀ آن خانه را بگیرم و به او هشدار دهم. این کار را نمی کنم. دید زدن به عکاسی از طبیعت می ماند: کسی در حیات وحش دخالت نمی کند. دکتر میلر شاید نیم دقیقه با در جلویی فاصله دارد.چهار قدم دیگر. پنج، شش، هفت. در نهایت تنها بیست ثانیۀ دیگر.

شناسنامه کتاب

نویسنده: ای.جی. فین
ناشر: البرز
تعداد صفحات: 434
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786009876037
قیمت چاپ سوم: 65,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده اردشیر نیک‌پور
  اردشیر نیک‌پور
  « اردشیر نیک‌ پور مترجم ادبیات کودکان و نوجوانان، ۱۵ بهمن ۱۲۹۷ در تبریز زاده شد. نیک‌پور نخستین مقاله خود را در سال دوم دبیرستان نوشت که در روزنامه «شفق ...»
 • تصویر نویسنده علیرضا کیوانی نژاد
  علیرضا کیوانی نژاد
  « علیرضا کیوانی‌نژاد روزنامه‌نگار، مترجم و ویراستار ایرانی است‌.
  کیوانی نژاد سال‌ها به روزنامه‌نگاری اشتغال داشته و دارد و به فراخور کار مطبوعاتی‌اش
  ...»
 • تصویر نویسنده فواد روحانی
  فواد روحانی
  « فؤاد روحانی (۳۰ مهر ۱۲۸۶ در تهران – ۱۰ بهمن ۱۳۸۲ در لندن) مورخ و مترجم ایرانی است. او کارشناس ارشد مسائل نفت و از شخصیت‌های مؤثر در تأسیس سازمان اوپک ...»
 • تصویر نویسنده سیروس شمیسا
  سیروس شمیسا
  « سیروس شَمیسا (زادهٔ ۲۹ فروردین ۱۳۲۷ در رشت) استاد ادبیّات فارسی و نویسندهٔ پرکار ایرانی است که تاکنون بیش از ۴۰ اثر خلق کرده‌است. وی تحصیلات عالی خود ...»
 • تصویر نویسنده کارل گوستاو یونگ
  کارل گوستاو یونگ
  « کارل گوستاو یونگ، زاده ی 26 جولای 1875 و درگذشته ی 6 جون 1961، روانپزشک، فیلسوف و نویسنده ای سوئیسی بود که به خاطر فعالیت هایش در روانشناسی و ارائه ی ...»