خانه / کتاب‌ها / پیمان سحرگاهی /
تصویر کاور کتاب پیمان سحرگاهی
معرفی کتاب

پیمان سحرگاهی

پیمان سحرگاهی

اثری از رومن گاری

دسته بندی

معرفی کتاب

رومن گاری در کتاب پیمان سحرگاهی، زندگی‌نامه خود از دوره‌ی کودکی تا پایان جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند.

خلاصه‌ای از کتاب

این کتاب به صورت مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه اما پیوسته نوشته شده که محوریت زیادی بر روی رابطه پر مهر و عاشقانه نویسنده با مادرش دارد.
رومن با دیدی طنز به وقایع می‌نگرد و نکات فوق‌العاده جذابی را بازگو می‌کند و تاثیر مادرش بر کامیابی‌هایش را به تفصیل شرح می‌دهد.

مادر که در تمام طول سختی‌ها و تنهایی‌ها و مهاجرت‌ها همه‌ همّ و غمش این بود که پسرش ب
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- فضاى اطراف، رایحه پیروزى داشت. آسمان نزدیک‌تر و آشتى‌پذیر به نظر مى‌رسید. هر درخت زیتون، براى من نشانه دوستى بود. مدیترانه را از فراز درختان کاج و سرو، از بالاى سیم‌هاى خاردار، تیربارها و تانک‌ها، همچون دایه‌اى مهربان مى‌دیدم. بازگشت خود را با ارسال ده پیام گوناگون که انتظار داشتم حداکثر چند ساعت پس از ورود نیروهاى متفقین به نیس، همه با هم برسند، به مادرم خبر دادم. مرکز فرماندهى عملیات، پیامى رمزى را هشت روز پیش از آن، براى نیروهاى مقاومت فرستاده بود. کاپیتان وانوریان دو هفته پیش از پیاده کردن سربازان، با چتر در منطقه فرود آمد. او یکى از افرادى به حساب مى‌آمد که قرار گذاشته بودیم ورود قریب‌الوقوع مرا به سرعت به مادرم خبر بدهد.
 • 2- جوانى، اعتماد به نفس و سپاس را در قلبم احساس مى‌کردم. دریاى قدیمى، وفادارترین شاهد، نشانه‌هاى بازگشت پسران پیروزمند را به خانه، به خوبى مى‌شناخت. روبان سبز و سیاه آزادى را بالاى نشان لژیون دونور، صلیب جنگ، و شش مدال دیگر که هیچ کدام از آن‌ها را از یاد نبرده‌ام، آویختم. با سردوشى سروانى روى شانه لباس مشکى رزم، کلاه پایین کشیده تا روى چشم، ظاهرى محکم‌تر از همیشه، البته به خاطر بى‌حسى موضعى صورت، وارد شدم. رمان خود را به زبان‌هاى فرانسوى و انگلیسى در خورجینى پر از بریده جراید و نامه‌هاى وزارت امور خارجه که دروازه‌هاى افتخار را برایم مى‌گشود در جیب، داشتم. امید، جوانى، اطمینان و مدیترانه نیز همراه من بودند. با احساس حضور در روشنایى و افتخار، پس از اثبات شایستگى خود به دنیا براى آبرومند بودن، به خانه بازگشتم.

شناسنامه کتاب

نویسنده: رومن گاری
ناشر: جامی
تعداد صفحات: 336
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001761171
قیمت چاپ دوم: 38,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»