خانه / کتاب‌ها / هتل آنایورت /
تصویر کاور کتاب هتل آنایورت
معرفی کتاب

هتل آنایورت

هتل آنایورت

اثری از یوسف آتیلگان

دسته بندی

معرفی کتاب

«هتل آنایورت» اثری است از یوسف آتیلگان که انتشارات چشمه آن را منتشر کرده است.

این رمان با رویکردی فلسفی-روان‌کاوانه به شخصیت‌پردازی در ادبیات پرداخته‌ است. رمان یک شخصیت محوری دارد که طرح و پیرنگ داستان بر تبیین حالات روانی آشفته‌ او استوار است. روان‌رنجوری اصلی این شخصیت‌ها همانا مبتنی است بر از خودبیگانگی فرهنگی‌ که ناشی از تنهایی مفرط و ممتد
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

زبرجد ، آخرین عضو زنده مانده از یک خانواده مرفه عثمانی ، صاحب هتل آنایورت است که در نزدیکی ایستگاه راه آهن مستقر شده است. یک فرد درونگرای تنها و میانسال . زندگی ساده او توسط وظایف اداری روزانه و رابطه جنسی معمول و با خدمتکار هتل تعریف می شود. یک روز ، یک زن زیبا از پایتخت می آید که شب را در آن هتل سپری کند. او قول بازگشت در "هفته ی آینده" را نیز می
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- چراغ لابی را خاموش کرد. ساعت را دست گرفت و پاورچین پاورچین از پلکانی با کف پوش مشمایی به سمت دو اتاق زیرشیروانی بالا رفت. یکی از دو اتاق زیرشیروانی ( همیشه بوی تند عرق می داد، آن که برای پیشخدمت بود، زن میان سالی که بسیار می خوابید، زود می خوابید و دیر بیدار می شد ) برای او بود و دیگری برای پیشخدمت. هر صبح باید تلوتلوخوران به اتاق پیشخدمت می رفت و او را از خواب سنگینش بیدار می کرد و هر شب ( خواب آلوده به اتاق او سر می زد؛ دمی کنار او که در خواب گران بود درنگ می کرد و دقیقه ای بر سروصورتش دقیق می شد. زن خوابالود فریاد می زد « هوووششش! سگ کثیف! »
 • 2- بی پروا در اتاق پیشخدمت را باز کرد و چراغ را روشن. روی پستی وبلندی های لحاف هیچ تکانی دیده نمی شد. پاهای زن از لحاف بیرون افتاده بود؛ پاشنه های پینه بسته اش به سیاهی می زد. چراغ را خاموش کرد و از اتاق بیرون رفت. به اتاقش برگشت و با لباس روی تخت دراز کشید و منتظر ساعت شش صبح ماند؛ ممکن بود ساعت زنگ نزند، ممکن بود…. تا خود صبح چشم روی هم نگذاشت.

شناسنامه کتاب

ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 177
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786220100669
امتیاز گودریدز: 3.98
قیمت چاپ سوم: 36,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»