خانه / کتاب‌ها / دلبستگی های کوتاه /
تصویر کاور کتاب دلبستگی های کوتاه
معرفی کتاب

دلبستگی های کوتاه

دلبستگی های کوتاه

اثری از گراتزیا دلددا

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب دلبستگی کوتاه مجموعه ای از داستان های کوتاه است که توسط گراتزیا دلددا نوشته شده است . بعضی از این داستان ها کوتاه ، بعضی دیگر بسیار کوتاه اند ، و همه ی آنها با سبک منحصر به فرد و نثر خاص خود دالدا نوشته شده اند.

خلاصه‌ای از کتاب

در همه ی این داستان های کوتاه صحبت از احساسات عمیق است ، احساساتی مانند نفرت ، عزت ، حسادت. در داستان های کتاب دلبستگی کوتاه ، تنها با چند جمله، نویسنده موفق به نوشتن داستانی می شود که خواننده به راحتی وارد آن شده، در آن غرق می شود و آن جهان را با همان دقت و شدت که شخصیت هایش تجربه می کنند، تجربه می کند. گراتزیا در این داستان ها با سبک خاص خودش به
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- خانم مانوئلّیتا می خواست بمیرد. ولی می خواست طوری بمیرد که مرگش را نوعی حادثهٔ ناگوار تلقی کنند. چکار باید می کرد؟ دایه می گفت اگر کسی شراب را با نمک بنوشد، مرگ آن درست مثل مرگ قولنج به نظر می آید. خانم مانوئلّیتا لب به مشروب نمی زد. اما جلوی تهوعش را گرفت و یک تنگ شراب که در آن نمک حل کرده بود را به زور قورت داد. خودش را روی تخت انداخت و چندی نگذشت که حس کرد سراپا داغ شده است. به نهایت احساس عطش می کرد. از جا بلند شد و باز هم شراب نوشید ولی به جای آن که به بستر برگردد به حیاط رفت و با نگاهی شگفت زده اطرافش را نگریست. همه چیز به نظرش متفاوت می آمد، همه چیز آرام و شاد شده بود، درست مثل زمان بچگی هایش که در آفتاب بازی می کرد. بله، وقتی روی پله های آن نمازخانه می نشست و با پنج تا ریگ یک قل دوقل بازی می کرد.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 196
نوع جلد: شومیز
قطع: پالتویی
شابک: 9789647822947
قیمت چاپ اول: 35,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»