خانه / کتاب‌ها / ترک عادت قضاوت نادرست /
تصویر کاور کتاب ترک عادت قضاوت نادرست
معرفی کتاب

ترک عادت قضاوت نادرست

ترک عادت قضاوت نادرست

اثری از گابریل برنستین

معرفی کتاب

کتاب ترک عادت قضاوت نادرست به قلم گابریل برنستین، درباره‌ی قضاوت‌های نادرست است که می‌تواند زندگی انسان‌ها را تخریب کند، قضاوت‌های غلط و نادرست باعث جدایی انسان‌ها از عشق می‌شود.

خلاصه‌ای از کتاب

گابریل برنستین در این کتاب تعریف رک و راستی از قضاوت نادرست ارائه می‌دهد: جدا افتادن از عشق. او معتقد است درست در لحظه‌ای که خود را متفاوت از دیگران می‌بینید، گرفتار نظام باور کاذب می‌شوید و از طبیعت خود فاصله می‌گیرید که همان عشق است. شما در اعماق وجودتان دوستدار، مهربان و پرمحبتیم. گابریل برنستین در جای ‌جای این کتاب این واقعیت را عشق نام‌ گذاشته
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- همه ما کودکانی معصومیم که به‌ شدت ضربه روحی خورده‌ایم. ما از عشق می‌ترسیم و از قضاوت برای حمایت و حراست از خود استفاده می‌کنیم. در بسیاری موارد جدا شدن و قضاوت تنها راه‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانیم بقا پیدا کنیم. گرامی‌ داشتن راه‌هایی که به ما سلامتی و ایمنی داده‌اند، قدمی بسیار بزرگ است. وقتی قضاوت نادرست می‌کنیم با جراحات روحی رو به‌ رو نمی‌شویم. برای اجتناب از احساس کردن جراحات روحی وانمود می‌کنیم. ما بر جراحات احساسی خود در روابط و پس موقعیت‌های اجتماعی و اقتصادی‌مان نقاب می‌زنیم. برداشت‌هایی که پیرامون خود بنا کرده‌ایم مانند نورهای کور کننده‌ای‌اند که از آن‌ها برای نورافشانی سایه‌های درون خود استفاده می‌کنیم. ما به آن‌ها متکی هستیم، زیرا بدون آن‌ها آسیب‌پذیری ما آشکار می‌شود. ما بسیار تلاش می‌کنیم تا آسیب‌پذیری خود را پنهان کنیم؛ اما درواقع آسیب‌پذیری ما التیام پیدا می‌کند. وقتی به اندازه کافی احساس ایمنی ‌کنیم تا سایه‌هایمان را آشکار کنیم، به رهایی می‌رسیم. دیگر مجبور نیستیم از سایه‌هایمان حراست کنیم. اینگونه می‌توانیم دیواری را فرو بپاشیم که ما را از واقعیت، اصالت و عشق بی‌محابا جدا می‌کند. با تماشای قضاوت خود اولین آجر دیوار را برمی‌داریم و به آنچه در پس دیوار وجود دارد، نظر می‌اندازیم: شرم، هراس و احساس جدایی. پرده‌برداری از احساسات راستین خود به ما کمک می‌کند جراحات روحی خود را اجر نهیم تا بتوانیم روی آن‌ها کار کنیم، وقتی قضاوت خود را ببینیم، متوجه می‌شویم که فقط دفاع در برابر جراحات روحی ما بوده است. این ما را به اولین مرحله برای ترک عادت قضاوت نادرست رهنمون می‌کند.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 159
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786222200763
قیمت چاپ اول: 25,900 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»