خانه / کتاب‌ها / راه و رسم عشق /
تصویر کاور کتاب راه و رسم عشق
معرفی کتاب

راه و رسم عشق

راه و رسم عشق

اثری از تیک نات هان

معرفی کتاب

کتاب راه و رسم عشق اثری است از تیک نات هان به ترجمه شکوفه غفاری و چاپ انتشارات مثلث.
این کتاب دربردارنده مراقبه ها و مطالبی جالب و تفکر برانگیز در باب عاشقی است که خواننده را به سوی راه و رسم صحیح عشق رهنمون می شود و ظرفیت وجودی اش را برای پذیرش و درک آن بالا می برد. آن چه در اثر پیش رو آمده پیرامون عشق و مهرورزی به خود، همسر، فرزند و دیگران است.

خلاصه‌ای از کتاب

استاد ذن، تیک نات هان، با شفافیت، مهربانی و شوخ طبعی خاص خود به موضوعی اساسی می پردازد: عشق ورزیدن. «راه و رسم عشق» علاوه بر طرح پیشنهادهایی در باب عاشقی، صمیمیت فیزیکی، کودکان و خانواده، شامل مراقبه هایی ست که می توانید به تنهایی یا با دیگران تمرین شان کنید تا ظرفیت عشق ورزی تان را بالا ببرید.

جملاتی از متن کتاب

 • 1- وقتی زوجی را می بینم که با هم زندگی می کنند و خوشحال اند پیشنهاد می کنم زمان بندی منظمی برای گوش دادن عمیق داشته باشند تا خوشحال بمانند. عمیق گوش دادن، بیش از هرچیز، تمرین حضور در کنار عزیزتان است. حقیقتا باید برای کسی که دوستش داریم حاضر باشیم. شخصی که دوستش داریم رنجی دارد که هنوز نفهمیده ایم. اگر هنوز او را نفهمیده ایم نمی توانیم بهترین دوستش باشیم؛ نمی توانیم کسی باشیم که درکش می کند. مثل زمانی که یک موسیقی دان عالی کسی را می بیند که موسیقی اش را می فهمد؛ آنها می توانند دوستان خوبی برای هم باشند. آن کس که بتواند رنج مان را درک کند بهترین دوست ماست. ما به همدیگر گوش می دهیم. برای همدیگر حاضر هستیم. در غیر این صورت، نزدیکی دو بدن بعد از مدتی عادی و یکنواخت می شود. اگر فکر می کنی درون و بیرون یارت را می شناسی، در اشتباهی. آیا مطمئنی خودت را می شناسی؟ هر انسانی جهانی برای اکتشاف است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: تیک نات هان
ناشر: مثلث
تعداد صفحات: 128
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786008482147
قیمت چاپ اول: 16,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»