خانه / کتاب‌ها / کارناوال شوم /
تصویر کاور کتاب کارناوال شوم
معرفی کتاب

کارناوال شوم

کارناوال شوم

اثری از ریچارد دنی

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «کارناوال شوم» اثر ریچارد دنی است که با ترجمه مشهود غفارکنی از سوی انتشارات پرتقال برای گروه سنی ۱۲سال به بالا منتشر شده است.

ریچارد دنی درباره این دوگانه می‌گوید: «نوشتن این دو‌گانه واقعا برایم لذت‌بخش بود. موقع نوشتن این داستان‌ها خیلی به کاراکتر سیمون نزدیک شدم و برقراری رابطه‌اش با مونتی قسمت مورد علاقه خودم بود، البته جدا از ماجرای اشباح
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

ماجرا از این قرار است که روح دلقک شیطان‌صفتی به نام گریم‌شا که بچه‌‌ها را برای شیاطین قربانی می‌کرده، شهر پاتینگر را تسخیر کرده است اما مردم شهر این مساله را باور ندارند و وقتی متوجه این قضیه می‌شوند او را می‌‌سوزانند، اما روح دلقک به فعالیت‌‌های شیطانی خود ادامه می‌‌دهد و بچه‌‌های زیادی در کارناوال شهر پاتینگر گم می‌‌شوند. سایمون و عمویش می‌خواهند
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- سرما به عمق ستون فقراتم نفوذ می‌کند. تنها یک سال از اتفاق‌های چیلدرمس می‌گذرد و هنوز هم فکر رفتن به کتابخانه کمی نگرانم می‌کند. اما چاره‌ای نیست. موزهٔ شهر داخل کتابخانه است و تاریخدان شهر، رُز زار، به ما گفته قسمت کوچکی از موزه را به داستان‌های گریم‌شا اختصاص داده‌اند. با این‌که اهالی شهر ترجیح می‌دهند این داستان‌ها هیچ‌وقت اتفاق نمی‌افتادند، باز هم دارند پول خوبی از این راه درمی‌آورند. خب، فکر کنم هرکسی باید یک جوری پول دربیاورد؛ مثلاً خود ما را ببینید!
 • 2- سه نفر دیگر هم کنار میز ایستاده‌اند؛ دختری با موهای طلایی که به نظر می‌رسد هم‌سن‌وسال من باشد اما خیلی قدبلندتر و زنی هم‌سن مونتی که موهای کوتاه و براق بنفش دارد. کنار او مردی چهارشانه با ریش قرمز ایستاده و ساک‌دستی سیاهی در دست دارد که کلی دم‌ودستگاه سیاه و نقره‌ای از آن بیرون زده. یکی از دستگاه‌ها چراغ‌های چشمک‌زن قرمز و سبز و نارنجی و زرد دارد و من بلافاصله می‌فهمم چیست و به چه کاری می‌آید.

شناسنامه کتاب

نویسنده: ریچارد دنی
تعداد صفحات: 83
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786004625180
امتیاز گودریدز: 3.65
قیمت چاپ پنجم: 25,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»