خانه / کتاب‌ها / راورندوم /
تصویر کاور کتاب راورندوم
معرفی کتاب

راورندوم

راورندوم

اثری از جی آر آر تالکین

دسته بندی

معرفی کتاب

راورندوم، رمانی کوتاه نوشته ی جی. آر. آر. تالکین است که در سال 1998 به چاپ رسید. در سال 1925، پسری چهار ساله به نام مایکل تالکین، سگِ عروسکیِ خود را در ساحل گم کرد.

خلاصه‌ای از کتاب

سگ کوچکی به نام راور مشغول بازی با توپ زرد رنگش است. پیرمردی با کت نخ نما، چپق عتیقه و یک کلاه سبز کهنه به او نزدیک می‌شود. راور خیلی به پیرمرد دقت نمی‌کند. اگر دقت می‌کرد و پر سبز پشت کلاه پیرمرد را می‌دید متوجه می‌شد که او یک جادوگر است و با او در نمی‌افتاد. پیرمرد توپ راور را برداشت تا آن را برایش تبدیل به استخوان یا یک پرتقال بکند. راور با تندی
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- راور اصلا نمی دانست که مسیر ماه به کجا می رسد، و حالا خیلی بیشتر از آن ترسیده و هیجان زده بود که این را بپرسد، علاوه بر این، تازه داشت به اتفاقات خارق العاده ای که اطرافش می افتاد، عادت می کرد.
 • 2- من کاری جز فرار از دورانی که یک سگ بودم، نکردم و به فرار و اینور و آنور رفتن ادامه دادم تا این که در صبحی قشنگ، صبحی خیلی قشنگ که نور خورشید را روی چشمانم حس می کردم، به خاطر تعقیب کردن یک پروانه از لبه ی دنیا به پایین پرت شدم.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 104
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786004622783
امتیاز گودریدز: 3.87
قیمت چاپ چهارم: 29,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»