خانه / کتاب‌ها / زن و پول /
تصویر کاور کتاب زن و پول
معرفی کتاب

زن و پول

زن و پول

اثری از سوز اورمن

معرفی کتاب

زن و پول اثر سوز اورمان، مترجم فاطمه باغستانی از انتشارات البرز.

خلاصه‌ای از کتاب

موضوع کتاب زن و پول از قول نویسنده: من زنان و مادران خانه‌داری را می‌بینم که بیست‌وچهار ساعت شبانه‌روز کار می‌کنند اما تمام کنترل و قدرتشان را به دست شوهرانشان داده‌اند زیرا پول درنمی‌آورند. من زنان مجرد موفقی را دیده‌ام که از تمرکز بر آنچه باید امروز انجام دهند تا آیندۀ مالی خوبی داشته باشند، امتناع می‌کنند. من زنانی را دیده‌ام که در ازدواج دوم خو
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- داستان زندگی ات را از نو بنویس، داستانم را تعریف نکردم که تو را تحت تأثیر قرار دهم بلکه می خواستم الهام بخشت باشم. می خواهم درک کنی که فقط تحصیلات یا آنچه جامعه به تو می دهد، تعیین کننده سرنوشت تو نیست. این خود تو هستی که تصمیم می‌گیری چطور داستانت را بنویسی و زندگی ات را به چه شکل سپری کنی. نمونه های بی شماری از داستان ها در طول تاریخ و در سراسر فرهنگ ها وجود دارند که نشان می دهند زنان از بسیاری چیزهای ضروری محروم بوده اند پس جای تعجب ندارد که زنان امروز با مدیریت پول خودشان مشکل دارند. مدیریت پول تجربه غریبی برای آنهاست. در طول عصرهای متمادی، وظیفه مردان بوده که پول برای خانواده بیاورند. اگر قرار باشد یک نمودار تاریخی ترسیم کنید که تکامل زنان را از نان آور نبودن به نان آور شدن نشان دهد، نقش های ما به عنوان افراد درآمد زا به ندرت قابل ترسیم خواهد بود. زیرا این پدیده بسیار جدید است. اما زنان از شروع جنبش زنان به سرعت در محیط های کاری جای گرفته اند. آیا آماری را که در فصل گذشته به آنها اشاره کردم به یاد داری؟

شناسنامه کتاب

نویسنده: سوز اورمن
ناشر: البرز
تعداد صفحات: 122
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786009876426
قیمت چاپ اول: 25,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»