خانه / کتاب‌ها / نامه های نیچه /
تصویر کاور کتاب نامه های نیچه
معرفی کتاب

نامه های نیچه

نامه های نیچه

اثری از فریدریش نیچه

دسته بندی

معرفی کتاب

این کتاب دربردارنده مجموعه ای از نامه های خصوصی فردریش نیچه به ترجمه دکتر مجید هوشنگی است که توسط انتشارات جامی،مصدق به چاپ رسیده است.
اثر حاضر را می توان دریچه ای به سوی ویژگی های شخصیتی، روحیات و زندگی صمیمانه و غیر رسمی نیچه دانست و به عنوان منبعی به شمار آورد که ابهامات پیرامون وضعیت و مسئولیت ذهنی نیچه در سال های پایانی عمرش و مسئولیت مشهور ا
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

این مجموعه که دربردارنده ی بیش از دویست نامه از نیچه است، مکاتباتی ارزشمند درباره ی موضوعات مهم برای این فیلسوف—از جمله فلسفه، تاریخ، اخلاقیات، موسیقی و ادبیات—را ارائه می کند. در این کتاب همچنین، نامه هایی درباره ی زندگی شخصی نیچه وجود دارد که نشان دهنده ی فراز و نشیب های مختلف زندگی او هستند. در میان اسامی دریافت کنندگان این نامه ها، نام هایی همچ
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- تا حال حاضر روحیه ی من به خاطر دردهای مداومی که بیماری مزمنم باعث آن شده، افسرده نشده است؛ گاهی حتی بیشتر احساس خوشحالی می کنم و حتی خوشحال تر از زندگی پیشین خود هستم؛ من این اثر بهبودی و استحکام را مدیون چه چیزی هستم؟ مطمئنا نه به همنوعان و دوستانم، چرا که به غیر از چند استثنا، همه ی آنها در طول این چند سال اخیر خود را صدمه دیده از جانب من نشان داده اند، و از گفتن آن ابایی نداشتند. شما نسخه خطی آخر من را به طور کامل بخوانید دوست عزیز، و از خودتان بپرسید آیا اثری از رنج یا افسردگی در آن دیده می شود یا نه. باور نمی کنم چیزی باشد، و این باور نشانی بر این است که باید قدرتی پنهان در این دیدگاه ها وجود داشته باشد، و مدرکی بر ناتوانی و رخوت که دشمنانم به دنبال آن هستند، وجود ندارد.

شناسنامه کتاب

ناشر: جامی
تعداد صفحات: 360
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786001761751
قیمت چاپ سوم: 45,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»