خانه / کتاب‌ها / چرا ببخشیم؟ /
تصویر کاور کتاب چرا ببخشیم؟
معرفی کتاب

چرا ببخشیم؟

چرا ببخشیم؟

اثری از جان کریستف آرنولد

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب چرا ببخشیم؟ نوشته جان کریستف آرنولد، موضوع بخشش و گذشت را در جامعه و روابط بین انسان‌ها به چالش می‌کشد؛ از سرطان خشم و کینه‌توزی می‌گوید و انسان‌ها را به بخشیدن یکدیگر در موقعیت‌های مختلف تشویق و دعوت می‌کند.

خلاصه‌ای از کتاب

بیان صادقانه و صریح احساسات متناقضی که در درون انسان‌ها وجود دارد، برای شما به عنوان یک فرد ایرانی که به علت خصوصیات فرهنگی از چنین صراحتی دور هستید، می‌تواند بسیار آموزنده باشد. انسان‌های دیگر، آیینه‌هایی هستند که می‌توانید بخش‌هایی از وجود خودتان را که کمتر به آن دسترسی دارید، در آن‌ها ببینید.

خشم یکی از بارزترین و قدیمی‌ترین احساسات و واکنش‌ها
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- سرم را برگرداندم و به آنجلو نگاه کردم. او به سختی آب دهانش را قورت داد البته این کار به علت ترس نبود بلکه به نظر می‌رسید سال‌هاست که منتظر این فرصت است تا چیزی بگوید. صدایش صاف بود او گفت: «پیری، من به کسانی که دوستشان داشتم، صدمه‌ زده‌ام و یکی از آن‌ها تو هستی. در قرارگاه پلیس من را بدجوری کتک زدند طوری که نتوانستم تحمل کنم. آیا می‌توانی من را به خاطر لو دادن ببخشی؟ داداش!» به او خیره شدم. از اینکه بعد از آن کار با پررویی مرا داداش صدا می‌زند، تعجب کردم اما از طرف دیگر خیلی خوشحال بودم که یک بار دیگر مرا داداش صدا می‌زند. او این‌گونه به صحبتش ادامه داد: «البته اگر مرا نبخشی برایم قابل درک است ولی خیلی طول کشید تا خود را برای این کار آماده کردم و با خود گفتم حتی اگر مرا نبخشی باید این کار را انجام دهم. خب! تو چه می‌گویی؟» خیره خیره به آنجلو نگاه می‌کردم وقتی نلین دستم را فشار داد به خودم آمدم و جوابش را دادم. کلماتی که از قلبم برمی‌خواست، بار سنگینی را از روی دوشم برداشت و روحم از خوشحالی به پرواز درآمد.

شناسنامه کتاب

ناشر: سمام
تعداد صفحات: 164
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789649078991
قیمت چاپ ۱۳۹۷: 15,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»