خانه / کتاب‌ها / سطل شما چقدر پر است؟ /
تصویر کاور کتاب سطل شما چقدر پر است؟
معرفی کتاب

سطل شما چقدر پر است؟

سطل شما چقدر پر است؟

اثری از تام راث

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب سطل شما چقدر پر است؟ نوشته تام راث، دربردارنده‌ی رهنمودهای مثبت و مفیدی جهت رسیدن به موفقیت در کار و زندگی است.

کتاب سطل شما چقدر پر است؟ دارای ۶ فصل و ۱۰۵ صفحه می‌باشد. این کتاب بر اساس تحقیقات دان کلیفتون و تام راث در مورد تمرکز بر نکات مثبت زندگی است.
نظریه ای که این کتاب عنوان شده است بر اساس استعاره ملاقه و سطل می‌باشد. به این شکل که هر
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

سطل شما چقدر پر است؟ کتابی خارق‌العاده و بی‌نظیر است که با تحقیقات ارزشمند موجود در آن، به شما یاد می‌دهد که چگونه نیروی اندیشه را تحت کنترل در‌ بیاورید، افکار منفی خود را به افکار مثبت تبدیل کنید و به آرامش درونی برسید. این اثر جزو یکی از بهترین کتاب‌های دنیا است و روی زندگی و روابط نزدیک افراد زیادی در سراسر دنیا تاثیرات ماندگار و فوق‌العاده‌ای ا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- بعد از جنگ کره، سرگرد دکتر ویلیام‌ای مِیِر، که بعد‌ها روانکاو ارشد ارتش آمریکا شد، 1000 تن از اسرای جنگی آمریکایی را که در کمپی در کره‌ی شمالی حبس بودند مورد مطالعه قرار داد. او منحصرا به مطالعه‌ی یکی از شدید‌ترین و خشونت‌بار‌ترین نمونه‌های تاثیرات روانی جنگ بر افراد علاقه‌مند شد، موردی که بدترین تاثیر را روی قربانی گذاشته بود. سربازان آمریکایی در کمپ‌هایی زندانی بودند که طبق استانداردهای معمول زیاد ظالمانه و غیرطبیعی به شمار نمی‌آمدند. اسرا غذا و آب کافی و سرپناه داشتند. آن‌ها تحت شکنجه‌های جسمی مرسوم آن زمان مثل فرو کردن بامبو زیر ناخن‌ها قرار نگرفته بودند. در حقیقت، نسبت به بیشتر نبردهای ارتشی تاریخ، موارد بسیار کمی از آزار جسمی در کمپ‌های کره‌ی شمالی گزارش شده بود. پس چرا این همه سرباز آمریکایی در این کمپ‌ها مردند؟ دور اردوگاه اسرا با سیم خاردار احاطه نشده بود. سرباز مسلحی هم اطراف کمپ را محاصره نکرده بود. با این حال هرگز سربازی سعی نکرد فرار کند. این افراد اغلب با هم درگیر می‌شدند، گاهی هم با ماموران کره‌ای دوست می‌شدند. وقتی بازماندگان آزاد و به صلیب سرخ ژاپن فرستاده شدند، به آن‌ها فرصتی داده شد تا به عزیزان‌شان تلفن کنند و خبر زنده ماندن‌شان را بدهند. تعداد بسیار کمی از آن‌ها به خود زحمت تلفن زدن را دادند. پس از بازگشت به وطن، سربازان هیچ‌گونه ارتباطی با یکدیگر برقرار نکردند. می‌توان هر کدام از آن‌ها را به یک زندانی تشبیه کرد که در یک سلول انفرادی خیالی بدون آهن و سیمان حبس شده است. دکتر میر بیماری جدیدی در کمپ اسرا کشف کرد، ناامیدی شدید. آن روزها کاملا معمول بود که یک سرباز روزها در اتاقش بماند و با ناامیدی به اطراف نگاه کند و به این نتیجه برسند که تلاش برای نجات بی‌فایده است. آن سرباز تنهایی در گوشه‌ای کز می‌کرد و ملحفه‌ای روی سرش می‌کشید و در عرض دو روز می‌مرد. سربازان به این نوع مردن مرض تسلیم شدن می‌گفتند. دکتر‌ها به این بیماری نام میراسموس را دادند، که به نقل از میر به معنی عدم استقامت و انفعال است. اگر سربازان را کتک می‌زند، روی‌شان تف می‌انداختند یا به آن‌ها سیلی می‌زدند، آن‌ها عصبانی می‌شدند و عصبانیت‌شان به آن‌ها انگیزه‌ای برای بقا می‌داد. ولی بدون انگیزه، آن‌ها به سادگی می‌مردند، در حالی که هیچ توضیح پزشکی‌ای برای مرگ‌شان وجود نداشت. علی رغم حداقل شکنجه‌ی جسمی، میراسموس درصد مرگ و میر سربازان را در کمپ‌های کره‌ی شمالی به رقم باورنکردنی 38 درصد رساند، بالاترین درصد مرگ در تاریخ ارتش آمریکا. نیمی از این سربازان فقط به خاطر تسلیم شدن مرده بودند. آن‌ها کاملا، ذهنی و جسمی، تسلیم شده بودند. چرا همچین اتفاقی افتاد؟ به خاطر تکنیک‌های سخت و بی‌رحمانه‌ای که سربازان کره‌ی شمالی به کار می‌بردند. میر روش شکنجه‌ی روانی مورد استفاده‌ی کره‌ای‌ها را قوی‌ترین صلاح جنگی توصیف می‌کند.

شناسنامه کتاب

نویسنده: تام راث
ناشر: البرز
تعداد صفحات: 120
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644424410
قیمت چاپ یازدهم: 20,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»