خانه / کتاب‌ها / مغلطه /
تصویر کاور کتاب مغلطه
معرفی کتاب

مغلطه

مغلطه

اثری از جمی وایت

دسته بندی

معرفی کتاب

جمی وایت نویسنده‌ی کتاب مغلطه،راهنمای درست اندیشیدن تند و نیشدار در 12 فصل نحوه‌ی برخورد با داده‌های مختلف و همچنین هنر بحث و مذاکره برای جلوگیری از تصیمات غلط را آموزش می‌دهد.
در پیش‌گفتار کتاب نویسنده از ضعف بیشتر مردم در مواجهه با اطلاعات غلط سخن می‌گوید و علت آن‌را آموزش ندیدن آن‌ها می‌داند.

خلاصه‌ای از کتاب

نویسنده‌ی کتاب، سعی کرده است مختصر و مفید هنر مذاکره و مواجهه با اطلاعات گوناگون را آموزش دهد. کتاب مغلطه، راهنمای درست اندیشیدن، تند و نیشدار حربه‌های رسانه‌ها و سیاست‌مدارها را برای مردم افشا می‌کند. روش‌هایی که قدرتمندان از آن‌ها استفاده می‌کنند تا افکار و اندیشه‌های خود را به مخاطبانشان تحمیل کنند در این کتاب به خوبی معرفی می‌شوند.

به‌عنوان م
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- البته شما خوانندگان محترم هرگز با چنین ازدواج نمی‌کنید و حتی با این قسم آدم‌ها دمخور هم نمی‌شوید. ولی احتمالا با چنین اشاراتی، که بدون این‌که ثابت کنند نظرتان غلط است فقط باعث شده‌اند سکوت کنید، روبرو شده‌اید. و دقیقا چون دوستان و اعضای خانواده شما و همچنین نمایندگان سیاسی‌تان افرادی محترم و نحصیل‌کرده‌اند این اشارات خشونت آشکاری کمتری دارند و از این رو با یک ردیه صحیح اشتباه گرفته می‌شوند. من در این فصل به سه نوع اهانت اشاره می‌کنم که معمولا در قالب ردیه بیان می‌شوند. این اشارات کمی بهتر از این هستند که همسرتان را نفهم خطاب کنید، ولی منطقشان همان است که بود.

شناسنامه کتاب

نویسنده: جمی وایت
ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 176
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786002780591
امتیاز گودریدز: 3.66
قیمت چاپ پنجم: 18,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»