خانه / کتاب‌ها / تیفوس /
تصویر کاور کتاب تیفوس
معرفی کتاب

تیفوس

تیفوس

اثری از ژان پل سارتر

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب تیفوس، اثری نوشته ی ژان پل سارتر است که نخستین بار در سال 1943 انتشار یافت.

خلاصه‌ای از کتاب

داستان تیفوس که در مالزیِ تحت سلطه‌ی بریتانیا می‌گذرد، ماجرای زندگی دو شخصیت را پی می‌گیرد: ژُرژ که سابقا دکتر بوده اما اکنون به پایین‌ترین طبقات اجتماعی جامعه‌ای استعمار زده تعلق دارد، و نِلی، خواننده‌ای سطح پایین در کلاب‌های شبانه که شریک زندگی‌اش پس از ابتلا به بیماری تیفوس که در سراسر کشور پخش شده، جانش را از دست داده است. این کتاب علاوه بر پرد
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- نما از مالایی‌هایی که همه دور مرده ایستاده‌اند، شعله‌های آتش به شکل افسانه‌واری آن‌ها را روشن می‌کند (تناوب تاریکی‌ها و نور شدید روی یکایک آن‌ها). آن‌ها ابتدا آرام، سپس بیش از پیش بلند، شروع به خواندن مرثیۀ غم‌بار و خشنی می‌کنند که بداهه ساخته شده است.] [آواز مالایی‌ها.] [نلی روی صحنه. با چهرۀ غم‌زده می‌خواند، اما صدایش به گوش نمی‌رسد. فقط صدای خشن و هق‌هق زن مرثیه‌خوان، از زمینۀ صداهای مالایی‌ها بر‌می‌خیزد. [آواز بلند‌تر. همسرایی بزرگی است، با صدای هق‌هق زن که گاه از زمینۀ صدای مردها بر‌می‌خیزد که کلمه‌های نامشخص ادا می‌کنند.] [مالایی‌ها در اطراف مرده، آواز می‌خوانند و می‌رقصند.] [آواز مالایی‌ها، بلندتر.] [ژرژ که تلو‌تلو می‌خورد، با حالتی از خستگی، در یک کوچۀ باریک دیگر، از رو‌به‌رو. به پنجره‌های مون - اورست نزدیک می‌شود و صورتش را به شیشه می‌چسباند. از پشت شیشه، نلی که آواز می‌خواند انتهای صحنه دیده می‌شود. ژرژ بر‌می‌گردد و می‌رود.] [آواز مالایی‌ها، مثل موج بزرگی که گسترده شود. صدای زن که با وضوح بیشتری می‌خواند: «در شب غرورش!»] [بطری که شناور است و موج‌های سهمگین، آن را بالا و پایین می‌برند.] [آواز مالایی‌ها.] [نلی می‌خواند. این‌بار او است که می‌خواند، آواز مالایی، زمینه است.] نلی: در شب تیره، در شب غرورش.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 232
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786002533265
قیمت چاپ دوم: 30,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»