خانه / کتاب‌ها / مرده های بی کفن و دفن /
تصویر کاور کتاب مرده های بی کفن و دفن
معرفی کتاب

مرده های بی کفن و دفن

مرده های بی کفن و دفن

اثری از ژان پل سارتر

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب مرده‌های بی‌کفن و دفن نوشته‌ی ژان پل سارتر، داستان گروهی از پارتیزان‌های فرانسوی در جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند که طی یک عملیات به سرکردگی مرد جوانی به نام ژان، توسط پلیس دستگیر شده و مورد شکنجه‌هایی سخت و کشنده قرار می‌گیرند تا محل اختفای ژان را لو دهند.

خلاصه‌ای از کتاب

این نمایشنامه درباره گروهی از پارتیزان‌های فرانسوی جنگ جهانی دوم است که در یک عملیات به سرکردگی مرد جوانی به نام ژان، به دست پلیس می‌افتند و مورد شکنجه‌هایی سخت و کشنده قرار می‌گیرند تا محل اختفای ژان را لو دهند. این شخصیت‌ها شامل یک مرد یونانی (کانوریس)، یک جوان دانشجوی پزشکی (هانری)، یک مرد معمولی (سوربیه)، یک زن جوانِ عاشق (لوسی) و برادر نوجوان
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- وارد می‌شود پلک‌هایش را به هم می‌زند تا به روشنا تاریک عادت کند. همه برگشته‌اند و به او نگاه می‌کنند. میلیسین بیرون می‌رود و در را پشت سرش می‌بندد. - لوسی: ژان! - ژان: ساکت باش! اسم من را به زبان نیاور. بیا کنار دیوار: شاید از شکاف در نگاه‌مان کنند. [به لوسی نگاه می‌کند] تویی! تویی! فکر می‌کردم که دیگر تو را نخواهم دید. آن‌جا چه کسی است؟ - کانوریس: کانوریس. - هانری: هانری. - ژان: درست تشخیص‌تان می‌دهم. پی‌یر و ژاک حتماً... - هانری: بلی. - ژان: پسرک هم این‌جاست؟ بچه‌ی بینوا! [با صدایی آهسته] امید داشتم که مرده باشید. - هانری: [خنده‌کنان] تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم. - ژان: همین فکر را می‌کنم. [به لوسی] چه شده؟ - لوسی: آه! ژان، همه چیز تمام شده. به خودم می‌گفتم: او در گرنوبل است، در خیابان‌ها راه می‌رود، به کوه‌ها نگاه می‌کند... و... و... حالا دیگر همه‌چیز تمام شده. - ژان: گریه نکن. من تمام بخت‌های بیرون رفتن از این‌جا را دارم.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 144
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786005733495
امتیاز گودریدز: 3.96
قیمت چاپ چهارم: 22,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»