خانه / کتاب‌ها / ملکه سرخ پوش /
تصویر کاور کتاب ملکه سرخ پوش
معرفی کتاب

ملکه سرخ پوش

ملکه سرخ پوش

اثری از فیلیپا گریگوری

دسته بندی

معرفی کتاب

ملکه سرخ پوش رمانی است از فیلیپا گریگوری، نویسنده‌ی انگلیسی که از سال 1987 شروع به نویسندگی کرده است. گریگوری را "ملکه داستان های تاریخی انگلیس" می خوانند.
برخی از رمان‌های او برنده جایزه بهترین رمان سال در انگلستان شده‌اند.
کتاب ملکه سرخ پوش رمانی است جنجالی و شگفت انگیز. بخش‌هایی از این رمان تاریخی است، بخشی تخیلی و بخشی افسانه.

خلاصه‌ای از کتاب

رمان ملکه سرخ‌پوش درباره زنی است به نام مارگارت بیوفورت از خاندان لانکستر هنگامی که هنوز نوجوانی بیش نیست با ازدواجی بدون عشق به سرزمین دور افتاده ویلز فرستاده می‌شود.
او دوازده ساله بود که با مردی به نام ادموند تودور از خانواده سلطنتی ازدواج ‌کرد. ادموند تودور مدت کوتاهی بعد از ازدواج بر اثر بیماری طاعون درگذشت. حاصل این ازدواج پسری بود به نام ه
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- وقتی او نمی خواست به جنگ برود، و وقتی آن قدر ساکت و آرام از میدان جنگ برگشته بود، خیال کرده بودم ترسو است. ولی اشتباه می کردم. او مردی بسیار محتاط بود و از صمیم قلب به چیزی اعتقاد نداشت. او نتوانسته بود کشیش شود زیرا نمی توانست خودش را به طور کامل در اختیار خداوند قرار دهد. او خوشحال بود که بزرگ ترین پسر خانواده نیست زیرا نمی خواست دوک و رئیس چنین خانواده بزرگی باشد. او از خاندان لانکستر بود، ولی ملکه را دوست نداشت و از او می ترسید. او دشمن خاندان یورک بود، ولی به شدت در فکر وارویک بود و شجاعت پسر یورک را تحسین می کرد، و شمشیرش را به او تسلیم کرده بود. نمی خواست مانند جاسپر به تبعید برود؛ خانواده اش را بسیار دوست داشت. او خودش را همتراز با هیچ لردی نمی دانست و با آن ها همکاری نمی کرد، و فقط به فکر خودش بود. اکنون می فهمیدم که منظورش از اینکه گفته بود او یک سگ شکاری نیست که وقتی شکارچی بر شیپورش می دمد واق واق کند، چیست. او همه چیز را در پرتو نور کاری درست در نظر می گرفت، و اینکه بهترین نتیجه را برای خودش، خانواده اش، خویشاوندانش، و حتی برای کشورش در برداشته باشد. او مردی نبود که به آسانی خودش را بفروشد. مانند جاسپر نبود. او مرد این اوقات پر شروشور نبود.
 • 2- من در عزای فوت شوهرم و مادرم لباس سیاه پوشیدم و بخش اعظم خانه‌ام را تعطیل کردم. به‌ عنوان زنی بیوه، در اولین سال درگذشت شوهرم هیچ‌ یک از همسایگانم از من دعوت نکرد و با اینکه من زنی بزرگ از خاندان لانکستر بودم، در طول دوازده ماه سوگواری‌ام نه به دربار دعوت شدم و نه شاه جدید، آن شاه گل رُز رنگ پریده و همسر بارورش، با من ملاقات کردند. من نیازی به احترام و طرفداری آن‌ها نداشتم. گمان می‌کردم آن‌ها می‌خواهند همه چیز را درباره من و خاندان لانکستر فراموش کنند. به‌ ویژه شک داشتم ملکه که خیلی مسن‌تر از پادشاه بود و آن زمان سی‌وچهار ساله بود، بخواهد با من که وارث بیست‌وهشت ساله خاندان لانکستر بودم، در نخستین سال بیوگی‌ام ملاقات کند زیرا در این صورت ممکن بود پادشاه بخواهد دوباره ازدواج کند. هیچ پیغامی هم از جاسپر نیامد تا بگوید من به بریتانی بروم و با او زندگی کنم. در عوض، برایم نوشت که دوک بریتانی قول داده است به او و هنری مصونیت سیاسی بدهد. به من نگفته بود که نزد او بروم. او متوجه این تنها شانس و موقعیت ما نبود و من به‌ خوبی سکوتش را درک می‌کردم. او زندگی‌اش را وقف پسرم کرده بود و می‌خواست نام و زمین‌هایش حفظ شود. قصد نداشت با ازدواج با من و اینکه هر سه در تبعید با یکدیگر زندگی کنیم، چنین موقعیتی را به خطر بیندازد. او می‌خواست مرا و میراث هنری و املاکش را حفظ کند و پیگیر منافعش در انگلستان بود. جاسپر عاشقانه مرا دوست داشت، این را می‌دانستم، ولی این عشق را مؤدبانه از راه دور ابراز می‌کرد. زمین‌های مربوط به مهریه‌ام را به من برگرداندند و من شروع کردم به جمع‌آوری اطلاعات درباره آن‌ها و مباشران را خواستم تا درباره سودهایی که می‌شد از آن‌ها به دست آورد به من توضیح دهند. حداقل شوهرم صمیمانه و سخاوتمندانه آن‌ها را حفظ کرده بود. اگر رهبر مردم نبود، اربابی خوب بود. اگر قهرمان نبود، لرد انگلیسی خوبی بود. من در مقام همسر، مانند آن دوروکس که برای شوهرش ویلیام هربرت عزاداری کرده بود، برای او غصه نخوردم و سوگواری نکردم.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 488
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789642369690
قیمت چاپ اول: 49,900 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»