خانه / کتاب‌ها / گردان قاطرچی ها /
تصویر کاور کتاب گردان قاطرچی ها
معرفی کتاب

گردان قاطرچی ها

گردان قاطرچی ها

اثری از داوود امیریان

دسته بندی

معرفی کتاب

«گردان قاطرچی‌ها» رمانی از داوود امیریان، نویسنده معاصر ایرانی است. این کتاب، رمانی ویژه نوجوانان است که با زبان طنز جریان‌های روزهای جنگ و جبهه را روایت می‌کند.

در این رمان ماجرای چند رزمنده روایت می شود که سرپرستی یک گردان قاطر را به دست می گیرند،گ تا آذوقه و مهمات مورد نیاز عملیات رزمندگان را از این طریق به بالای کوه منتقل کنند.

خلاصه‌ای از کتاب

رمان «گردان قاطرچی‌ها» درباره یکی از گردان های تدارکاتی است. که در آن چند رزمنده به وسیله قاطر مهمات جنگ را به یکی از ارتفاعات صعب العبور کردستان به رزمنده های جنگ می رسانند.

ماجرای کتاب با شخصیتی به نام یوسف شروع می شود که یک مجروح جنگی است و پس از بهبودیش دوباره به جبهه اعزام می شود. این بار مسئولیت نگهداری چند قاطر به او داده می شود، تا آذوقه و
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- «عقل تو کله شما دوتا نیست؟ آخه من چه گناهی کردم گیر شماها افتادم؟ یوسف دهانش کف کرده بود و یک‌نفس فریاد می‌زد. سیاوش و دانیال سرشان را پایین انداخته بودند و خود را به موش‌مردگی زده بودند و جیک نمی‌زدند. اون چه آشوبی بود که به پا کردید؟ قسم می‌خورم اون آتش‌سوزی و به‌هم ریختن میدون کار شما دو تا بود. دانیال که بلد بود چه‌طور خودش را به موش مردگی بزند، با صدایی لرزان و بغض کرده گفت: «تو هم هی نق به جیگر ما بزن. خودت دیدی که ما کاری بکنیم؟ برای چی تهمت می‌زنی؟ من و سیاوش روحمون از آتش‌سوزی و فرار خرس‌ها بی‌خبر....»

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 272
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786008460039
قیمت چاپ ۱۳۹۵: 33,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»