خانه / کتاب‌ها / زندگی حشره ای /
تصویر کاور کتاب زندگی حشره ای
معرفی کتاب

زندگی حشره ای

زندگی حشره ای

اثری از ویکتور پلوین

دسته بندی

معرفی کتاب

در این رمان پلوین با زبانی ساده، روایتی پیچیده شده در اسطوره و تاریخ و سیاست و فلسفه و عرفان را با ارجاع‌های بسیار به ادبیات، در شمایلی پست‌مدرن بیان می‌کند. در «زندگی حشره‌ای»، زمان و مکان و انسان و حشره درهم می‌آمیزد و آمیزه‌ای گیرا و خواندنی پدید می‌آورد. هر برداشت همچون جزیره‌ای‌ست در دریای رمان که به یکدیگر مربوط می‌شوند و برهم تاثیر می‌گذارند
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب «زندگی حشره ای» یک نمونه هجوآمیز از زندگی در روسیه معاصر است، داستان ، ماجراهای دو مرد و یک آمریکایی را دنبال می کند ، که در یک استراحتگاه در دریای سیاه ، که مانند کشورشان در حال فروپاشی است ، در جستجوی غذا ، مشاجره ، شوخی و رفتار هایی مانند حشرات انسانی هستند. "زندگی حشره ای" داستان زندگی در یک تفرجگاه در حال فروپاشی شوروی در دریای سیاه ، زند
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- سام چنگال را برداشت و به طرف بشقاب برد، اما متوجه ماده مگس جوانی شد که در مرز میان پوره و سس نشسته بود. اولش خیال کرده بود تکه ای شوید نازک است. به آرامی دست را به طرفش دراز کرد، مگس تکانی خورد اما نرفت. سام با احتیاط او را با دو انگشت گرفت و بلند کرد و روی صندلی خالی کنار میز نشاند. ماده مگس خیلی جوان بود و پوست آبدار و سبزش، با نشاط زیر نور خورشید می درخشید. سام فکر کرد چقدر اسم انگلیسی اش (( بطری سبز پرنده )) برازنده ی اوست. دست هایش که با پرزهای تیره پوشیده شده بود، به مکنده های لطیف صورتی رنگ می رسید. مکنده هایی که همچون سایه ی دو دهان نیمه باز اغواگر، روی کف هر دودستش قرار داشت. دور کمرش چنان شکننده و ظریف بود که گویا می توانست با سبک ترین نسیم بشکند. بال های مضطرب لرزانش انگاری دو ورق طلق نازک که همه ی رنگ های رنگین کمان را بازبتاباند.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 237
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786226654364
قیمت چاپ اول: 42,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»