خانه / کتاب‌ها / من خوب هستم شما خوب هستید /
تصویر کاور کتاب من خوب هستم شما خوب هستید
معرفی کتاب

من خوب هستم شما خوب هستید

من خوب هستم شما خوب هستید

اثری از توماس هریس

دسته بندی

معرفی کتاب

اثری است از توماس ا. هریس به ترجمۀ مصطفی علی زاده و چاپ انتشارات مرو. کتاب روانشناسی حاضر با بیان کارکرد مغز و ذهن آدمی، چرایی رفتارهای مختلف انسان، دانش تحلیل رفتار متقابل و معرفی ابزارهایی که این دانش در اختیار آدمی می گذارد به خواننده کمک خواهد کرد که متحول شود، خویشتن داری و جهت یابی کند و واقعیت آزادی حق انتخاب را کشف کند.

خلاصه‌ای از کتاب

لازم است این کتاب را از آغاز به پایان بخوانیم. اگر شما فصل‌های پسین را جلوتر از فصل‌های پیشین ــ روش و واژگان تحلیل رفتار متقابل در آن‌ها تعریف می‌شود ــ بخوانید، نه تنها معنای کامل آن فصل‌ها را به دست نخواهید آورد، بل با اطمینان می‌گویم که برداشت‌های نادرستی هم خواهید داشت. فصل‌های دوم و سوم، به ویژه برای درک همه‌ی آن‌چه که در پی خواهد آمد، پایه و
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- هرچیزی که کودک می بیند ـ آن چه که پدر و مادر انجام می دهند و هر آن چیزی که از آن ها می شنود ـ همه در «والد» ثبت می شود. هرکس والدی دارد زیرا در پنج سال اول زندگی اش محرکات بیرونی را تجربه کرده است. والد هرکس ویژه ی خود اوست، زیرا رشته تجربه های اولیه او یگانه و خاص است.
 • 2- اطلاعات موجود در والد بدون ویراستاری مستقیما وارد و ضبط شده است. موقعیت کودک خردسال، وابستگی اش، و ناتوانی اش در ساختار بخشیدن به معانی واژگان، برای او غیر ممکن می سازد تا بتواند چیزی را تغییر دهد، اصلاح کند یا توضیح دهد. بنابراین، اگر پدر و مادر با هم دشمنانه رفتار می کرده اند و پیوسته با هم در حال جنگ و دعوا بوده اند، در مغز کودک جنگ همراه با ترس و وحشت ثبت می شود. چون او دیده است دو فردی که از نظر حیاتی بقایش به آن ها وابسته است، نزدیک است یک دیگر را نابود کنند. در آن زمان کودک امکان نداشته است در ضبط اش قید کند که پدر تا ریال آخر ورشکست شده، دم به خمره زده و اینک مستی است که پا از سر نمی شناسد و مادر تازه فهمیده دوباره حامله شده و عقل از سرش پریده است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: توماس هریس
تعداد صفحات: 332
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 978964287837
قیمت چاپ اول: 24,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»