خانه / کتاب‌ها / قدرت اراده /
تصویر کاور کتاب قدرت اراده
معرفی کتاب

قدرت اراده

قدرت اراده

اثری از پل ژاگو

معرفی کتاب

کتاب قدرت اراده نوشته ی پل ژاگو روش عملی تاثیر بر خویش، دیگران و سرنوشت را آموزش می دهد. حواس پنجگانه ما پیوسته تحت تاثیر احساسات متعددی هستند که بر ذهن و روان اثر میگذراند و چه خوب می شد اگر میتوانستیم تاثیر آنها را معقولانه سازیم.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب قدرت اراده در ده بخش تدوین شده است و هر بخش شامل تمرین‌هایی است که انگیزه و انرژی انسان را برای رسیدن به اهداف و آرزوهایش افزایش می‌دهد.

ژاگو در بخش اول کتاب با نام «آمادگی برای پرورش» عنوان می‌کند که در مقابل خستگی‌ها، تنبلی‌ها و کلافگی‌هایی که ما را از رویاها‌ی‌مان دور می‌کند، یک اراده‌ی پرورش یافته می‌تواند راه دستیابی به هر چیزی که می‌خوا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- جادو نزد ایرانیان مقام روحانی مغ‌ها بوده است که اجرای آن را به دانشمندان و فرزانگان می‌سپرده‌اند که مقام موبد یا مغ می‌داشته‌اند. بنابراین کلمه جادو یادآور اندیشه جلال و شکوه است. علوم خفیه و باطنی فقط در معابد و آتشکده‎‌ها به مخفیترین شکل آموخته می‌شد و تصور می‌رود که اسرار آن با نابودی تمدنهای قدیمی از بین رفته باشد. تاریخ‌نویسان، فیلسوفان، پزشکان و شاعران از وقایع متعددی در این باره یاد می‌کنند. لوحه‌ها و سنگنبشته‌ها، پرده‌های نقاشی آویخته بر دیوارهای معابد، هیئروگلیف‌های نقشهای برجسته و آثار و بناهای گوناگونی که از دستبرد زمانه و ضربه‌های جنگجویان درامان مانده‌اند، اطلاعات بسیاری از اعمال اسرارآمیز باطنیون و علمای خفیه که در همه جا، بویژه در مصر، هند، ایران، کلده و یونان رایج بوده است در اختیار ما قرار می‌دهند.» چنین به نظر می‌رسد که کلیدهای اصلی قدرت اراده چنان که در عهد باستان اعمال می‌شده است در همان قرون اولیه میلادی به نحو جبران پذیری مفقود شده‌اند. با این حال، هراز گاهی و بسیار به ندرت چند روحی که دارای بصیرت شهود و مکاشفه بوده‌اند توانسته‌اند حتی از راه دور واقعیت نفوذ انسان بر همنوعانش را به اثبات برسانند. مارسیل فاسن تایید می‌کند که: «روحی که با امیال شدید تحریک شده باشد می‌تواند نه تنها بر جسم خود بلکه بر جسم دیگری، بخصوص اگر آن جسم دارای طبیعتی یکدست یا ضعیفتر باشد، تاثیر بگذارد.» آگریپا که شهرت او به عنوان جادوگر بسیار زیاد بود می‌نویسد: «جذبه‌های روح، که وقتی شدید باشد راه بلهوسی در پیش می‌گیرد، نه تنها می‌تواند جسم خود شخص را تغییر دهد، بلکه بر جسمی بیگانه نیز اثر می‌گذارد چنان که تاثیرات عجیب و غریبی بر عناصر و اشیا برجای می‌نهد. نباید تعجب کرد که روح می‌تواند بر جسم و روح دیگری تاثیر گذارد.»

شناسنامه کتاب

نویسنده: پل ژاگو
ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 184
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643110994
قیمت چاپ هفدهم: 21,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»