خانه / کتاب‌ها / بهشت رابطه /
تصویر کاور کتاب بهشت رابطه
معرفی کتاب

بهشت رابطه

بهشت رابطه

اثری از جیمز هالیس

معرفی کتاب

کتاب بهشت رابطه نوشته‌ی جیمز هالیس را می‌توان پاسخ به سؤال «برای رسیدن به بهشت رابطه باید از چه جهنمی عبور کرد؟» دانست. هالیس با تأکید بر «خودسازی» ما را در مسیرِ یافتنِ شریک زندگیِ مناسب همراهی می‌کند، البته در این میان تمام پیش فرض‌های‌مان را درباره‌ی رابطه، عشق و نیمه‌ی گمشده زیر سؤال می‌رود. جهنمی که او به آن اشاره می‌کند رویارویی با خودمان و ک
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

ما در حالی سفر زندگی را آغاز می‌کنیم که از طریق شبکه خونی با مادرمان و در نتیجه، با نبض و ضرب‌آهنگ کائنات متصل هستیم. سپس از مادرمان بریده می‌شویم و بدین ترتیب برای همیشه از کائنات جدا می‌شویم. سپس از طریق جدایی‌ای که آن را «مرگ» می‌نامیم، دفتر تمام روابط زندگی‌مان را می‌بندیم. این میهمان ناخواندهٔ نازیبا حتی بخشی از مراسم ازدواج است که به زوجین یا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- از آن‌جایی که تمام روابط با فرافکنی آغاز می‌شود، بنابراین مسیر هر رابطه‌ای، شامل از بین رفتن تدریجی فرافکنی و همچنین حیرت، گیجی، سردرگمی، ناامیدی و گاه عصبانیتی است که با این از بین رفتن فرافکنی اتفاق می‌افتد و سپس مشکلات آغاز می‌شود.
 • 2- ما همیشه تنها هستیم، حتی در جمع و حتی وقتی در یک رابطه هستیم. در هیچ رابطه‌ای ما نمی‌توانیم هدیه‌ای بزرگتر از خودمان، همانگونه که هستیم (تنها و منفرد) به دیگری بدهیم. همچنین نمی‌توانیم هیچ هدیه‌ای از "دیگری" دریافت کنیم که بزرگتر از این باشد. پس این، یک به اشتراک گذاشتن ارزشمند است، هرچند جایگزین تکامل فردی ما نیست.

شناسنامه کتاب

نویسنده: جیمز هالیس
تعداد صفحات: 258
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786226014960
قیمت چاپ چهارم: 52,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»