خانه / کتاب‌ها / دختر خوب /
تصویر کاور کتاب دختر خوب
معرفی کتاب

دختر خوب

دختر خوب

اثری از ماری کوبیکا

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب دختر خوب اولین رمان ماری کوبیکا در فضایی معمایی و مبهم خلق شده است. این رمان رمزآلود داستان گم شدن میا دنت است که از زبان چند شخصیت مختلف کتاب از جمله اوا، گیب و کالین روایت می‌شود. شخصیت‌های کتاب، داستان را در زمان‌های مختلف تعریف می‌کنند و خواننده از ماجراهای قبل و بعد از گم شدن میا دنت باخبر می‌شود.

خلاصه‌ای از کتاب

در ابتدا داستان که از زبان اوا تعریف می‌شود، تلفن خانه‌ی قاضی دنت زنگ می‌خورد و اوا آن را با بی‌حوصلگی جواب می‌دهد. آیانا جکسون، دوست میا دنت پشت خط است و به اوا، خبر می‌دهد که میا دنت سرکار نیامده است و پیغام‌های آن‌ها را جواب نمی‌دهد. هیچ یک از دوستان میا دنت از او خبر ندارند و آن‌ها نگران حال دوستشان هستند. خانواده‌ی دنت پلیس را خبر می‌کنند و کا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- در چند روز گذشته او را همه جا تعقیب کرده ام. می دانم از کجا خرید می کند، کجا کار می کند. نمی دانم چشمانش چه رنگی است، یا وقتی می ترسد چه شکلی می شود؛ ولی به زودی خواهم فهمید. او یک آرشیتکت است. پس باهوش است و حتما توان حل مسئله ی فوق العاده ای هم دارد، مثلا اینکه چطور از شر یک جسد پنجاه و چند کیلویی خلاص شود، بدون اینکه کسی بو ببرد. مادر خوبی بودن یک مبارزه ی باخت - باخت دائمی در تمامی ساعات تمامی روزهاست. یکبار از او پرسیدم چرا نقاشی را دوست دارد، چرا این تنها کاری است که او را مجذوب می کند. جواب داد نقاشی می کشد؛ چون این تنها راهی است که با آن می تواند مسائل را تغییر دهد. می توانست اردک ها را تبدیل به قو و روزهای ابری را آفتابی کند. جایی بود که لازم نبود در آن واقعیت جریان داشته باشد. حالا که ایمیل اختراع شده، بیشترین ارتباطی که داریم، فرستادن مطالب اینترنتی برای یکدیگر است. همه چیز را نمی شود با چشم به خاطر سپرد: با دست ها و انگشت ها حفظ می کنیم. برجستگی ها و فرورفتگی های جمجمه ها. پوست خشکیده. هیچ رفتاری بی معنی نیست. با هم لاس نمی زنیم. نیازی به این کار نیست. حرفی از روابط گذشته و آدم های دیگر پیش نمی کشیم. سعی نمی کنیم حسادت یکدیگر را تحریک کنیم. اسم های بامزه برای هم انتخاب نمی کنیم. حتی به واژه ی عشق اشاره نمی کنیم.

شناسنامه کتاب

ناشر: آموت
تعداد صفحات: 416
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786003840270
امتیاز گودریدز: 3.81
قیمت چاپ هشتم: 51,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»