خانه / کتاب‌ها / مثل زاک فکر کن /
تصویر کاور کتاب مثل زاک فکر کن
معرفی کتاب

مثل زاک فکر کن

مثل زاک فکر کن

اثری از اکاترینا والتر

معرفی کتاب

کتاب «مثل زاک فکر کن!» بررسی پنج راز موفقیت مدیر عامل نابغه‌ی فیسبوک، مارک زاکربرگ، است که به همت انتشارات الماس پارسیان به چاپ رسیده.

خلاصه‌ای از کتاب

مارک الیوت زاکربرگ نوزده ساله، که در میان آشنایانش به زاک معروف است، فیسبوک را در ۴ فوریه ۲۰۰۴ تأسیس کرد. در آن زمان، زاک دانشجوی دانشگاه هاروارد بود و در رشته علوم رایانه و جامعه‌شناسی درس می‌خواند. او ابتدا این شبکه را با قصدِ برقراری ارتباط میان دانشجویان هاروارد راه‌اندازی کرد. هنگامی‌که دانشجویان سایر دانشگاه‌ها علاقه خود را به این شیوه‌ی برق
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- اگرچه فیسبوک، نقشه مصور فرهنگ ندارد اما فرهنگ هکر در داخل آن کاملاً تعریف شده است و همه افراد، آن را درک می‌کنند. فیسبوک با حدود ۴۰۰۰ کارمند، با فرهنگ هکر خود زندگی می‌کند و نفس می‌کشد، با فرهنگی که این امکان را فراهم کرد که کارمندان بتوانند این شبکه را از یک سایت ساده دانشجویی به یک وسیله جهانی برای برقراری ارتباط شخصی و حرفه‌ای خود تبدیل کنند.
 • 2- مارک زاکربرگ در نامه اولین عرضه عمومی سهامش نوشت: «من خودم با نوشتن اولین نسخه فیسبوک کار را شروع کردم؛ زیرا این چیزی بود که می‌خواستم وجود داشته باشد. از آن زمان به بعد، بیشتر ایده‌ها و کدهایی که وارد فیسبوک شده‌اند از آدم‌های بزرگی که جذب تیم خود کرده‌ایم گرفته شده‌اند.»

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 248
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786226116220
قیمت چاپ اول: 69,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»