تصویر کاور کتاب وات
معرفی کتاب

وات

وات

اثری از ساموئل بکت

دسته بندی

معرفی کتاب

ساموئل بکت دست نوشته وات را در پاریس شروع و در همان شهر تمام کرد. او متن این رمان را در شش دفترچه ثبت کرد که تاریخ انتهای دفترچه نخست یازده فوریه 1941 است و تاریخ پایان دفترچه چهارم 28 دسامبر 1944- بخش عمدة رمان در حالی نوشته شد که بکت از گشتاپو می گریخت.

شخصیت اصلی کتاب یعنی وات در تلاش برای رهیدن از حصار ذهنیت و رسیدن به عینیت و واقعیت در هر گام
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

«وات» داستان جوانی است بی‎خیال، لاابالی و بی‎اعتنا به آنچه روی می‌دهد. او که به ظاهر پیشخدمت است وارد خانه آقای تات برای کار می شود. او رئیس خود را نمی‎بیند. با این حال مرتب او را در ذهنش رویت می‌کند و در موردش می‌نویسد. تمام تلاش‌های وات برای شکل بخشیدن به واقعیت شکست می‌خورد و تنها باعث می‌شود او خود را بیش‌تر بشناسد.

خواندن «وات» به رغم تعداد ص
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- «آقای هَکِت از نبش خیابان پیچید و در فاصله‌‌ای اندک، زیر نور میرا، نیمکتش را دید. انگار کسی رویش نشسته بود. این نیمکت، که به احتمال زیاد متعلق به شهرداری یا عمومی بود، مسلما متعلق به شخص او نبود، اما او آن نیمکت را متعلق به خودش می‌‌دانست. رویکرد آقای هکت به چیزهایی که خوشایندش بودند، همیشه همین‌طور بود. می‌‌دانست که آن چیزها متعلق به او نیستند، اما آن‌ها را مال خود می‌دانست. می‌دانست که متعلق به او نیستند، چون از آن‌ها خوشش می‌‌آمد».

شناسنامه کتاب

نویسنده: ساموئل بکت
ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 296
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786002781536
امتیاز گودریدز: 3.94
قیمت چاپ سوم: 35,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»