خانه / کتاب‌ها / واحه ی غروب /
تصویر کاور کتاب واحه ی غروب
معرفی کتاب

واحه ی غروب

واحه ی غروب

اثری از بها طاهر

دسته بندی

معرفی کتاب

بهاء طاهر رمان واحه ی غروب را پس از سال ها سیر آفاق و انفاس نوشته است.

آن چه این رمان را برای خواننده ی ایرانی خواندنی تر می کند، همانندی های تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران و مصر و نیز دیرینگی و دیرپایی این همانندی ها است. ایران و مصر هر دو میراث دار تمدن هایی کهن هستند و در طول تاریخ شرایط سیاسی و اجتماعی کم و بیش مشابهی را آزموده اند. این دو کشو
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

رمان واحه ی غروب، اولین برنده ی جایزه ی بین المللی ادبیات داستانی عرب، روایت گر داستانی مهیج و تاریخی در اواخر قرن نوزدهم در مصر است. داستان در سال های پایانی قرن نوزدهم می گذرد و حوادث ناگوار زندگی یک مقام دولتی میان سال را پی می گیرد؛ محمود عبد الزهیر، سخت در تلاش است تا جرأت و توانایی مبارزه علیه استعمار بریتانیا را به دست آورد. وقتی که محمود به
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- من معنی مرگ را درک نمی کنم، اما از آن جایی که آمدنش اجتناب ناپذیر است، بیا کاری کنیم که زنده بودن مان را توجیه کند، بیا قبل از ترک این جا، اثری بر روی این خاک از خود به جای بگذاریم.
 • 2- ما باید تمام قصه های پدربزرگ ها را تا آخر برای نوه ها بخوانیم و تمام شان کنیم، تا از توهمات شکوه و عظمت و خوشی های الکی خلاص شان کنیم.

شناسنامه کتاب

نویسنده: بها طاهر
تعداد صفحات: 368
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644485954
امتیاز گودریدز: 3
قیمت چاپ اول: 37,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»