خانه / کتاب‌ها / بازگشت /
تصویر کاور کتاب بازگشت
معرفی کتاب

بازگشت

بازگشت

اثری از گلی ترقی

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب بازگشت آخرین نوشته‌ی گلی ترقی، نویسنده‌ی ایرانی مقیم فرانسه است. این رمان را انتشارات نیلوفر سال 1397 در ایران منتشر کرده است.

گلی ترقی رمان بازگشت را با مقدمه‌ای آغاز کرده است که در آن از گفت‌وگویی میان خودش و شخصیت اول رمانش که زنی 55 ساله به نام ماه سیماست صحبت می‌کند.

خلاصه‌ای از کتاب

رمان جایی آغاز می‌شود که ماه‌سیما پشت پنجره ایستاده و با خودش در کشمش است که تصمیم بگیرد به ایران برگردد یا نه. با پسر بزرگش هرمز در آمریکا حرف می‌زند. با همسرش امیررضا که سال‌ها پیش برگشته تهران در ذهنش گفت و گو می‌کند و خاطرات مهاجرتش را مرور می‌کند. خروج از ایران، زندگی در فرانسه، مدرسه رفتن بچه‌ها. دوستان و آشنایان جدید. دلتنگی‌های امیررضا برای
ادامه متن

شناسنامه کتاب

نویسنده: گلی ترقی
تعداد صفحات: 160
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644487408
امتیاز گودریدز: 2.87
قیمت چاپ اول: 17,500 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»