خانه / کتاب‌ها / انقراض ششم /
تصویر کاور کتاب انقراض ششم
معرفی کتاب

انقراض ششم

انقراض ششم

اثری از الیزابت کولبرت

دسته بندی

معرفی کتاب

الیزابت کولبرت در کتاب انقراض ششم، که هم نثر صریحی دارد و سرگرم‌کننده است و هم آگاهی‌بخش، به ما می‌گوید که چرا و چگونه انسان‌ها فرایند حیات در کرۀ زمین را، به نحوی بی‌سابقه در تاریخ حیات این سیاره، دستکاری کرده‌اند. کولبرت، با بهره‌گیری از مفهوم تاریخ انقراض و توصیف گونه‌های حیرت‌انگیزی که قبلاً از بین رفته‌اند، گزارشی جامع و تأثرانگیز از نابودی گو
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

داستان انقراض ششم در سیزده فصل گفته شده. هر یک ماجرای گونه‌ای را بازمی‌گوید که به نحوی نمادین است ــ ماستودون آمریکایی اوک بزرگ،آمونیت‌ها که در پایان دوره کرتاسه همراه با دایناسورها ناپدید شدند. نسل موجوداتی که در فصل‌های اول از آن‌ها یاد می‌شود پیش‌تر منقرض شده و این بخش از کتاب عمدتاً به انقراض‌های بزرگ گذشته و تاریخ پرپیچ‌وخم کشف آن‌ها می‌پردازد
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- یک دانشجوی جوان آمریکایی به صورت اتفاقی درباره قورباغه های جنگل های استوایی منطقه مطالعه می کرد. او مدتی به ایالات متحده رفت تا پایان نامه خود را بنویسد و وقتی بازگشت نه قورباغه ای پیدا کرد نه دوزیست دیگری. نمی دانست چه خبر شده، اما چون برای مطالعات خود قورباغه لازم داشت راهی محوطه دیگری در مناطق شرقی تر شد. ابتدا به نظر می رسید قورباغه های محوطه جدید صحیح و سالم اند، اما همان اتفاق دوباره رخ داد: قورباغه ها ناپدید شدند. مصیبت در سراسر جنگل استوایی گسترش یافت تا این که در سال ۲۰۰۲ قورباغه های تپه ها و نهرهای حول و حوش شهر کوچک سانتافه، تقریبا در فاصله هشتاد کیلومتری غرب ال بایه، یکسره نیست شدند. در سال ۲۰۰۴ چند لاشه اطراف شهر کوچک ال کوپه، در نزدیکی ال بایه، دیده شد.
 • 2- برای اولین بار در مجله ای که راجع به طبیعت بود و برای کودکان، و من آن را از بچه هایم گرفته بودم، درباره قورباغه های ال بایه مطلبی خواندم.مقاله که تصاویر تمام رنگی از قورباغه طلایی پاناما و دیگر گونه ها با رنگ های درخشان داشت داستان شیوع این مصیبت و تلاش های زیست شناسان برای مقابله با آن را بازگو می کرد. زیست شناسان به آزمایشگاهی جدید در ال بایه امید بسته بودند، اما این آزمایشگاه | به موقع آماده نشد. هرچند جایی برای نگهداری از این جانوران نداشتند، می خواستند تا حد امکان نجاتشان دهند.

شناسنامه کتاب

ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 359
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786220403050
قیمت چاپ اول: 49,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»