خانه / کتاب‌ها / تسلی ناپذیر /
تصویر کاور کتاب تسلی ناپذیر
معرفی کتاب

تسلی ناپذیر

تسلی ناپذیر

اثری از کازوئو ایشی گورو

معرفی کتاب

«تسلی ناپذیر» روایت خوابی ست در بیداری یا بیداری است در خواب؟
این سوال را حین خواندن کتاب و بعد از اتمام آن بارها از خود خواهید پرسید و هر بار از جواب دادن عاجز خواهید ماند.
تسلی ناپذیر، سومین کتاب ایشی_گورو نویسنده نوبلیست انگلیسی_ژاپنی است، که مثل تمام آثار دیگر او از جادوی جزئیات برای عمق بخشیدن به شخصیت های داستان بهره می‌برد.

خلاصه‌ای از کتاب

رمان تسلی ناپذیر، داستان آهنگساز مشهوری است که برای اجرای کنسرت به اروپا دعوت شده اما به مرور وجود او شکل منجی و برنامه‌ای که قرار است اجرا کند، شکل نوعی مراسم ظهور به خود می‌گیرد. حالا او در این شهر لامکانی و لازمانی مهمترین ویژگی اش است حوادثی را تجربه می کند که برای خودش و خواننده بسیار عجیب است.
شیرازه ی سیر خطی زمان_گذشته به آینده در این کتاب
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- لحظه ای درنگ کردم تا نفسم جا بیاید و نگاهی به محیط اطرافم بیندازم. خورشید بر فراز میدان به تدریج در سراشیبی غروب بود. همان طور که گوستاو هشدار داده بود، نسیم خنکی می وزید که هر از گاه سایبان های اطراف کافه را می لرزاند. اما به رغم باد، اکثر میزها اشغال بودند.
 • 2- اما این بار تنها فرد حاضر در آن جا پیرمردی بود با کلاه بره که تقریبا ته سالن نشسته بود. به این نتیجه رسیدم که باید مسئله را فراموش کنم. به بیرون برگشتم. دنبال پیشخدمت گشتم تا کمی قهوه سفارش بدهم، و ناگهان متوجه شدم کسی مرا به نام صدا می زند.

شناسنامه کتاب

ناشر: ققنوس
تعداد صفحات: 736
نوع جلد: سخت
قطع: رقعی
شابک: 9789643116781
امتیاز گودریدز: 3.53
قیمت چاپ ششم: 85,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده اردشیر نیک‌پور
  اردشیر نیک‌پور
  « اردشیر نیک‌ پور مترجم ادبیات کودکان و نوجوانان، ۱۵ بهمن ۱۲۹۷ در تبریز زاده شد. نیک‌پور نخستین مقاله خود را در سال دوم دبیرستان نوشت که در روزنامه «شفق ...»
 • تصویر نویسنده علیرضا کیوانی نژاد
  علیرضا کیوانی نژاد
  « علیرضا کیوانی‌نژاد روزنامه‌نگار، مترجم و ویراستار ایرانی است‌.
  کیوانی نژاد سال‌ها به روزنامه‌نگاری اشتغال داشته و دارد و به فراخور کار مطبوعاتی‌اش
  ...»
 • تصویر نویسنده فواد روحانی
  فواد روحانی
  « فؤاد روحانی (۳۰ مهر ۱۲۸۶ در تهران – ۱۰ بهمن ۱۳۸۲ در لندن) مورخ و مترجم ایرانی است. او کارشناس ارشد مسائل نفت و از شخصیت‌های مؤثر در تأسیس سازمان اوپک ...»
 • تصویر نویسنده سیروس شمیسا
  سیروس شمیسا
  « سیروس شَمیسا (زادهٔ ۲۹ فروردین ۱۳۲۷ در رشت) استاد ادبیّات فارسی و نویسندهٔ پرکار ایرانی است که تاکنون بیش از ۴۰ اثر خلق کرده‌است. وی تحصیلات عالی خود ...»
 • تصویر نویسنده کارل گوستاو یونگ
  کارل گوستاو یونگ
  « کارل گوستاو یونگ، زاده ی 26 جولای 1875 و درگذشته ی 6 جون 1961، روانپزشک، فیلسوف و نویسنده ای سوئیسی بود که به خاطر فعالیت هایش در روانشناسی و ارائه ی ...»