خانه / کتاب‌ها / زن در برابر زن /
تصویر کاور کتاب زن در برابر زن
معرفی کتاب

زن در برابر زن

زن در برابر زن

اثری از فیلیس چسلر

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «زن در برابر زن» اثری است از فیلیس چسلر است.
این کتاب به موضوعاتی مانند پرخاشگری غیرمستقیم زنان در محیط کار و خانواده، در کودکی و بزرگ‌سالی پرداخته است. او درباره‌ی ظرفیت زنان در برابر ظلم، رقابت، حسادت و استبداد سخن گفته است و از رفتار زنان نسبت به یکدیگر انتقاد کرده است. او در این کتاب درباره‌ی اعتقادات جنسی زنان حرف زده است و روابط بین زن
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

نویسنده در این کتاب به رفتارهای خصومت آمیز و پرخاشگرانه ی زنان علیه یکدیگر می پردازد و سکوت ویرانگری را م شکند که در این زمینه شاهئش بوده ایم.او در تحلیثل موضوع،خاطرات،تجربه ها و تحقیقاتی را فرروی ما قرار می دهد که چندین دفعه پژوهشگران و متفکران رشته های مختلف علوم انسانی را به خود مشغول کرده است ودر نهایت براساس این نوشته ها و صدها مصاحبه نشان می
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- زنان آرزو دارند با مادری خوب رابطه داشته باشند. این آرزو به‌خصوص در کسانی که با مادر خود چنین رابطه‌ای داشته‌اند. بسیار شدیدتر از کسانی است که چنین رابطه‌ای نداشته‌اند. هر زن، مادر خود را در سایر زنان جستجو می‌کند، اما نه صرفاً به این دلیل که ازنظر عاطفی وابسته به جابه‌جا کردن رابطه‌ی خوب مادر- دختر است. بلکه همچنین به‌عنوان راهی برای مستقل شدن (از شیر گرفتن خود) از طریق جانشین کردن تدریجی بهترین دوستانش با مادر خود. به طریق مشابه زنان در بین دوستان خود. خواهران خوب را جستجو می‌کنند؛ به‌خصوص این جستجو در کسانی که تجربه‌ای از خواهر خوب دارند بیشتر از آنهایی است که چنین تجربه‌ای ندارند. داشتن دوستان خوب (معمولاً زنان بیشتر از یک دوست دارند) و صمیمی بودن با خواهر یا خواهران، هر دو برای زنان مهم و بنابراین، سرشار از تنش است.

شناسنامه کتاب

نویسنده: فیلیس چسلر
ناشر: لیوسا
تعداد صفحات: 346
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786005138139
قیمت چاپ دوم: 11,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»