خانه / کتاب‌ها / خداحافظ تا فردا /
تصویر کاور کتاب خداحافظ تا فردا
معرفی کتاب

خداحافظ تا فردا

خداحافظ تا فردا

اثری از ویلیام مکسول

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب "خداحافظ تا فردا" نوشته ی نویسنده آمریکایی ویلیام مکسول، اولین بار در اکتبر سال 1979 در مجله نیویورکر در دو بخش چاپ شد. سپس در همان سال به صورت کتاب به بازار آمد. در این کتاب معجزه آسای مهیج، ویلیام مکسول به بررسی جاذبه مبهم گذشته، که ما را وادار می کند تا هر زمان، تلاش کنیم به توضیح آن بپردازیم، حتی وقتی که باعث دروغگو ساختن ما شود، می پردازد
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

خداحافظ، تا فردا چکیده‌ی تجربه‌ی سال‌ها ویراستاری و نویسندگی مکسول است که علاوه بر زیبایی نثر و ایجاز کلام از تکنیک‌های نوآورانه‌ی روایت داستان هم بهره برده است. شیوه‌ی روایی خاص کتاب دو داستان بسیار متفاوت را در هم می‌آمیزد: یکی داستان به‌ظاهر یکنواخت پسری که مادرش را از دست داده و در جست‌وجوی راهی برای پذیرش این فقدان است و دیگری داستان پرکشش و پ
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- آنچه ما ، یا به هر حال آنچه من، با اطمینان از آن به عنوان خاطره یاد می کنیم - یک لحظه، یک صحنه، واقعیتی که مورد تثبیت قرار گرفته و از این رو از فراموشی نجات یافته است- در واقع نوعی داستان پردازی است که به طور مداوم در ذهن ادامه می یابد و اغلب با گفتن آن تغییر می کند. علائم عاطفی متضاد بسیار بیش از حد درگیر هستند تا زندگی کاملا قابل قبول باشد و احتمالا کار راوی است که تنظیم مجدد مسائل را انجام دهد تا آنها با این هدف مطابقت داشته باشند. در هر صورت، هنگام صحبت کردن درباره گذشته با هر نفسی که می کشیم دروغ می گویم.

شناسنامه کتاب

ناشر: قطره
تعداد صفحات: 160
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
امتیاز گودریدز: 3.92
قیمت چاپ اول: 12,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»