خانه / کتاب‌ها / رویای سلت /
تصویر کاور کتاب رویای سلت
معرفی کتاب

رویای سلت

رویای سلت

اثری از ماریو بارگاس یوسا

دسته بندی

معرفی کتاب

رؤیای سلت نام رمانی است که توسط نویسندهٔ پرویی - لاتین‌تبار ماریو بارگاس یوسا نوشته شده‌است.
رمان در تاریخ سوم نوامبر سال ۲۰۱۰ و طی مراسم ویژه‌ای که در موزهٔ Casa de America و مرکز فرهنگی مادرید برگزار شد به خوانندگان معرفی و در همان روز هم به کتاب‌فروشی‌ها عرضه شد. رویای سلت پرفروش‌ترین رمان در اسپانیا لقب گرفت کتاب در سال ۲۰۱۲ به زبان انگلیسی هم
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

داستان «رویای سلت» بر پایه وقایع تاریخی شکل گرفته؛ قهرمان اصلی این رمان، مردی ایرلندی است که در وزارت امور خارجه انگلستان به پژوهش درباره حقوق بشر در کشورهای مختلف مشغول است. وی در سفری کاری به کنگو می‌رود و در آن‌جا صحنه‌هایی را می‌بیند که نمی‌تواند در برابر آن‌ها سکوت کند. وی گزارش‌هایی جنجالی را با موضوع استعمار می‌نویسد و همین موضوع سبب می‌شود
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- سه روز بیشتر در لئوپولدویل نماند و سراغ کسی هم نرفت. در آن حالت روحی، دل و دماغ و حوصله‌ی ملاقات با مقامات و آشنایان را نداشت و نمی‌خواست ناچار شود درباره‌ی سفرش به کنگوِ میانه و علیا و آنچه در آن چند ماه دیده بود صحبت کند و صد البته، دروغ تحویلشان بدهد. تلگرافی رمزی برای وزارت امور خارجه فرستاد و اطلاع داد مدارک و مطالب کافی در اختیار دارد که افشاگری‌ها درباره‌ی بدرفتاری با بومیان را تأیید می‌کنند. اجازه خواست برای نگارش گزارشش به مستعمره‌ی پرتغالی مجاور برود تا بتواند آسوده‌تر و بی‌آن‌که تحت فشار سرویس کنسولی در «بوما» باشد کارش را انجام دهد. و دادخواست مفصلی هم برای دادستانی دیوان‌عالی لئوپولدویلِ کینشازا تنظیم کرد که در عین حال اعتراضیه‌ای رسمی بود به رویدادهای «والا»، و در آن انجام تحقیقات مقتضی و مجازات عاملان فجایع تقاضا شده بود. شخصاً نوشته‌اش را به دادستانی برد. کارمندی، که ظاهراً چشمش آب نمی‌خورد این عریضه راه به جایی ببرد، به او قول داد همین که دادستان، حقوقدان لوورویل، که همراه رئیس اداره‌ی ثبت اسناد تجاری شهر، موسیو کلوتار، به شکار فیل رفته، برگشت موضوع را تمام و کمال به اطلاعش برساند.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 464
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789648403985
امتیاز گودریدز: 3.77
قیمت چاپ دوم: 89,500 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»