خانه / کتاب‌ها / پاییز داغ /
تصویر کاور کتاب پاییز داغ
معرفی کتاب

پاییز داغ

پاییز داغ

اثری از آلیس مونرو

دسته بندی

معرفی کتاب

آلیس مونرو تقریبا سی سال از عمر خود را در نقاط مختلف از شهر بزرگ و کوچک تا مزارع اطراف روستاهای کانادا گذراند. این مجموعه فوق العاده شامل بیست و هشت داستان است که نویسنده آن را به شکلی بی نظیر، همراه با سخاوت و قدرت احساسی زیادی نوشته است.

خلاصه‌ای از کتاب

آلیس مونرو زندگی هایی را به تصویر می کشد که به نظر همه چیز در آن ها مشخص و واضح است تا زمانی که لحظات بزرگی پیش می آید که با ایجاد فضای عشق و خیانت، و میل و بخشش، شرایط زندگی را برای همیشه تغییر می دهند. در این داستان ها – به عنوان مثال سفر مردی فروشنده و فرزندانش؛ زنی ترک شده بین انتخاب گناه و تنهایی- نویسنده علاوه بر این که خوانندگانش را جادو می
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- وقتی ازدواج کنند، جایی نزدیک دریاچه سابوت می خرند. نه خیلی نزدیک به والدین موری و نه خیلی دور از آن ها، البته آن جا فقط یک اقامت گاه تابستانی به حساب می آید. بقیه اوقات باید هر جایی که او کار می کرد، زندگی کنند. آن جا ممکن بود هر جایی باشد، پرو، عراق، یا نواحی شمال غرب. گریس از فکر این سفرها خوشش آمد. این تصور را حتا بیش تر از ایده خانه خودمان، که او با غرور زیاد از آن صحبت می کرد، دوست داشت. هیچ کدام از آن ها اصلا برایش واقعی به نظر نمی رسیدند، ولی فکر کمک به عمویش، زندگی به عنوان بافنده حصیر صندلی در همان شهر و خانه ای که در آن بزرگ شده بود هم برایش واقعی نبود
 • 2- گریس نمی توانست توضیح دهد، یا حتی خودش کاملا درک کند که احساس حسودی نبود، خشم بود. علت عصبانیتش این نبود که او نمی توانست آنگونه خرید کند یا لباس بپوشد، بلکه به این خاطر که این الگویی بود که دخترها باید مانند آن می شدند.
 • 3- «موری او را به سینما برد. آنها فیلم پدر عروس را دیدند. او از دخترهایی مثل همان که نقشش را الیزابت تیلور بازی می کرد متنفر بود. دخترهای ثروتمند لوسی که جز چرب زبانی و درخواست کردن هیچ انتظاری از آنها نمی رود».

شناسنامه کتاب

نویسنده: آلیس مونرو
تعداد صفحات: 56
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786005816013
قیمت چاپ دوم: 4,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»