خانه / کتاب‌ها / عیش مداوم /
تصویر کاور کتاب عیش مداوم
معرفی کتاب

عیش مداوم

عیش مداوم

اثری از ماریو بارگاس یوسا

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب عیش مدام، اثری نوشته ی برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، ماریو بارگاس یوسا است که اولین بار در سال 1975 به انتشار رسید.

خلاصه‌ای از کتاب

این کتاب، مقاله ای بلند است که به شکلی بسیار جذاب و آموزنده به تحلیل و بررسی کتاب «مادام بواری» نوشته ی گوستاو فلوبر، به عنوان اولین رمان مدرن می پردازد. بخش ابتدایی کتاب عیش مدام، لحن و ساختار آثار خودزندگی نامه ای را به ذهن متبادر می کند. بارگاس یوسا سپس در بخش بعدی ساختار و معنی و مفهوم رمان مادام بواری را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و نقش آن
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- برخی رمانتیک ها (همچون لامارتین و شاتوبریان) صورت ذهنی واقعیت را توصیف می کردند و برخی دیگر (مثل هوگو) توهم را به جای واقعیت می نشاندند. فلوبر این واقعیت را گسترش داد و آن نیمه ای را که تخیل رمانتیک ها از میان برداشته بود به آن افزود (البته بی آنکه مثل زولا، اویسمان و دوده در سال های بعد، توهم رمانتیک را سرکوب کند). در این رمان اجزای سازنده ی عشق رمانتیک جملگی حضور دارند: فوران احساسات، تقدیر تراژیک، زبان شور و شوقی آتشین. رابطه ی میان لئون و اما که کم و بیش تمامی فصل اول قسمت سوم را تشکیل می دهد، اگر از بافت اصلی رمان جدا شود، به آسانی در رمانی رومانتیک جای می گیرد.
 • 2- اغلب درباره ی «مادام بواری» تکرار می کنند که این رمان به یک ضربت خود را از رمانتیسم جدا کرد و آغازگر جنبش رئالیسم شد. اگر بگوییم این رمان به جای انکار رمانتیسم، آن را به کمال رساند، به حقیقت نزدیکتر است.

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 256
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644482948
قیمت چاپ چهارم: 38,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»