خانه / کتاب‌ها / چهره‌ی پنهان /
تصویر کاور کتاب چهره‌ی پنهان
معرفی کتاب

چهره‌ی پنهان

چهره‌ی پنهان

اثری از مارگارت اتوود

دسته بندی

معرفی کتاب

چهره پنهان،اثری است از مارگارت اتوود. این رمان برگرفته از يك محاكمه واقعي و بسيار مشهور در سال 1843 در كانادا مي باشد .

خلاصه‌ای از کتاب

وقایع کتاب "چهره پنهان" در سال 1843 می گذرد و درباره گریس است که خدمتکاری زیبا و فقیر است،پس از به قتل رسیدن صاحب خانه و یکی از خدمتکارها،" گریس" و "مارکس" خدمتکار دیگر خانه با هم فرار می کنند و مدتی بعد به جرم درگیری در قتل کارفرمای شرور و یکی از خدمتکار های خانه محکوم شده و دستگیر می شوند. پس از سال ها که گریس در زندان است، برخی معتقدند او بی گنا
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- آن که مرده است، زمانی واقعیتی بوده است و حالا که نیست و اصلا نیست، یک چهره ی خیالی از او داریم، یک طرح انتزاعی که خود وامی ست از همان واقعیتی که زمانی وجود داشته است. یعنی کسی که هستی واقعی اش را، و یا واقعیت بودنش را ترک کرده تا موجود دیگری باشد، تا در میان ما نوع دیگری از بودن را ادامه دهد. مثل شعر، که پیش از شعر بودن یا شعر شدن، یعنی پیش از آن که به دفتر من بیاید، جایی میان واقعیت ها، وجود داشت، دیده می شد، لمس می شد و جابه جا می شد. عینی بود و ذات داشت. هستی واقعی اش را که ترک کرد و به عبارتی، دنیای واقعیت ها را که ترک کرد، چهره ای دیگر گرفت و چیزی دیگر شد؛ آمد روی کاغذ و میان کلمه ها. مثل کلمه، و آن چه کلمه و صورت مادّی اش را ساخته است. مثل آب که به خاطر زندگی لغتی اش، زندگی دریایی اش را ترک می کند.
 • 2- از نگاه سرگشته ای که در چشمهایش بود خوشم نمی امد ، یا از لحن سقوط صدایش و اندیشیدم که آینده آبستن مشکلاتی خواهد بود و تا بوده وضع به همین منوال بوده ، یعنی زمانی که یک طرف عشق می ورزد اما طرف دیگر نه .

شناسنامه کتاب

تعداد صفحات: 656
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789644471928
قیمت چاپ اول: 38,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»