خانه / کتاب‌ها / پروژه شادی /
تصویر کاور کتاب پروژه شادی
معرفی کتاب

پروژه شادی

پروژه شادی

اثری از گریچن رابین

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب پروژه‌ی شادی نوشته‌ی گریچن رابین، با رویکردی برای تغییر دادن زندگی شما به تالیف در آمده است. در این اثر نویسنده تحقیقات، مطالعات و همچنین یافته‌های خویش را درباره شادی با شما به اشتراک می‌گذارد.

خلاصه‌ای از کتاب

داستان نوشتن کتاب پروژه شادی، داستان جالبی است. گریچن رابین در یک روزی بارانی در یکی از اتوبوس‌های شلوغ شهر نیویورک، درحالی که به قطره‌های آب روی شیشه خیره شده بود از خودش پرسید هدف اصلی زندگی‌اش چیست؟ او برای جواب دادن به این سوال تنها یک جواب مشخص داشت؛ او می‌دانست که می‌خواهد خوشحال زندگی کند. این فکر اولین جرقه‌ی نوشتن کتابی درباره‌ی شادی بود.
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- گفتن این حرف به خودتان راحت است: «من وقت ندارم با آدم‌های جدید ملاقات کنم یا دوست جدید پیدا کنم»، اما معمولاً این حقیقت ندارد و اگر می‌توانید وقتش را پیدا کنید، پیدا کردن یک دوست جدید فوق‌العاده انرژی‌زاست، نه سست کننده. دوستان جدید باعث می‌شوند وارد علایق، فرصت‌ها و فعالیت‌های جدید شوید و با این کار دنیای شما را بسط می‌دهند؛ آن‌ها می‌توانند منبع ارزشمندی از حمایت و اطلاعات باشند و درست مثل ترغیب کننده‌ی شادی، شما نیز می‌توانید همان نقش را برای آن‌ها بازی کنید.
 • 2- می خواستم بیشتر بخندم. می خواستم عاشقانه محبت کنم، همچنین می خواستم شور و شوق بیشتری داشته باشم. می دانستم که انتقاد کردن کار خوبی نیست، اما لذت داشت. چرا انتقاد کردن آنقدر شیرین بود و انسان را راضی می کرد؟ انتقاد موجب می شد احساس فرهیختگی و روشنفکری بیشتری پیدا کنم و در حقیقت، بررسی ها نشان می دهد مردم، نویسندگانی را که در مورد کتاب ها نقد منفی نوشته اند، با کفایت تر و متخصص تر از نویسندگانی دانسته اند که نقد مثبت نوشته اند، در حالی که محتوای هر دو نوع نقد از کیفیت بالایی برخوردار بوده است. بررسی دیگری حاکی است، مردم بیشتر مایلند فکر کنند کسی که از آن ها انتقاد می کند، از آنها باهوش تر است، همچنین وقتی کسی وحدت نظر جمعی را مختل می کند، قدرت اجتماعی آن جمع را مختل می کند.

شناسنامه کتاب

ناشر: آموت
تعداد صفحات: 392
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786005941555
امتیاز گودریدز: 3.62
قیمت چاپ بیستم: 52,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»