خانه / کتاب‌ها / یک تکه زمین کوچک /
تصویر کاور کتاب یک تکه زمین کوچک
معرفی کتاب

یک تکه زمین کوچک

یک تکه زمین کوچک

اثری از الیزابت لرد

دسته بندی

معرفی کتاب

اثری است از الیزابت لرد به ترجمه پروین علی پور و چاپ انتشارات افق.
این کتاب از نگاه و زبان یک نوجوان فلسطینی نگارش شده است، نوجوانی که عمر خود را در سایه ی سیاه و شوم ظلم و ستم و جنگی ناروا سپری می کند و مانند تمام پسرانی که در سرزمین اشغالی زندگی می کنند، تلاش می کند که با وجود همه مشکلات به زندگی اش ادامه بدهد و هر طور شده زنده بماند حتی اگر تحت
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

این کتاب از نگاه و زبان یک نوجوان فلسطینی نگارش شده است، نوجوانی که عمر خود را در سایه ی سیاه و شوم ظلم و ستم و جنگی ناروا سپری می کند و مانند تمام پسرانی که در سرزمین اشغالی زندگی می کنند، تلاش می کند که با وجود همه مشکلات به زندگی اش ادامه بدهد و هر طور شده زنده بماند حتی اگر تحت اصابت گلوله ی اسرائیلی ها قرار گرفت. یکی از بزرگترین آرزوهای کریم د
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- آره، انسانن، مثل ما. و همینه که خیلی ناراحتم می کنه. اون ها رو که می بینم متوجه می شم که واقعا هر کاری از دست این «انسان» برمی آد! می فهمم که ماها هم می تونیم مثل اون ها بشیم. اون ها بهم نشون دادن که طبیعت بشر چقدر می تونه بد بشه! اگه زور ما به اون ها، یا به هر گروه مخالف دیگه ای می رسید، حتما همون بلایی رو سرشون می آوردیم که اون ها دارن سر ما می آرن! از قرار معلوم، هرکی بر خر مراد سوار می شه، همین کارها رو می کنه و هیچ قدرتمندی، چشم دیدن قربانی هاش رو نداره و نمی تونه رفتار اون ها رو نسبت به خودش تحمل کنه. آره، در چشم اون ها، ما هیچ چی به حساب نمی آییم؛ دست بالاش، یه مشت آدم درجه دو هستیم. اون ها چیزی رو که من مدت ها پیش یاد گرفتم، نمی دونن! من یاد گرفتم که ما انسان ها، همه مون سر و ته یه کرباسیم!

شناسنامه کتاب

ناشر: افق
تعداد صفحات: 296
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9786003534117
امتیاز گودریدز: 3.84
قیمت چاپ دوم: 29,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»