خانه / کتاب‌ها / قلابی /
تصویر کاور کتاب قلابی
معرفی کتاب

قلابی

قلابی

اثری از رومن گاری

دسته بندی

معرفی کتاب

کتاب «قلابی» اثر «رومن گاری» است. این اثر شامل پنج داستان «قدرت و شرافت»، «برگی از تاریخ»، «زمینی‌ها»، «عود» و «قلابی» است که مناسب علاقه‌مندان به داستان کوتاه است. این اثر از این نویسنده‌ی معروف از ارزش نوشتاری بالایی برخوردار است زیرا توانسته است همچون آثار بلند این نویسنده مسائل و مشکلات پیچیده را بیان کند. این کتاب شال پنج داستان کوتاه است که م
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

در این مجموعه پنج داستان از رومن گاری می‌خوانید که خود بخشی از یک مجموعه داستان او هستند که پیش‌تر ابوالحسن نجفی پنج تا از داستان‌های ان را در مجموعه‌ای با نام پرندگان می‌روند در پرو بمیرند، ترجمه کرده بود.

قلابی، شرافت و قدرت، برگی از تاریخ، زمینی‌ها و عود نام پنج داستان دیگر این مجموعه هستند که سمیه نوروزی آنها را ترجمه کرده است.

جملاتی از متن کتاب

 • 1- شمع چروک خورده به پت‌پت می‌افتد. پشت بندش شعله غرق می‌شود توی حوض کوچکی از چربی. بعد روشنایی روز آرام آرام می‌آید تو. از لای میله‌ها سر می‌خورد، طول دیوار را طی می‌کند و آن گوشه گیر می‌افتد. چمباتمه می‌زند و نگاه می‌کند. زونار بهش لبخند می‌زند و روز جوابش را می‌دهد: یک روشنایی صورتی و خجالتی که به زور دیده می‌شود. مرد مقدونیه‌ای همان‌طور که سرش لای شانه‌هایش فرو رفته، خرناسی می‌کشد: همه لای هم چپیده‌اند، بلکه گرم‌تر شوند. حالا دیگر هوا آن‌قدر روشن شده که شعارهای روی دیوار را بشود خواند. زونار هر روز صبح دوباره می‌خواندشان: چیزی نیستند جز خشم و نفرتی که خون آدم را به جوش می‌آورند. درود بر تو‌ای انسان، ‌ای طلایه‌دار جاودان خویش! زدراوکو آندریچ، دانشجوی ادبیات دانشگاه بلگراد. انسان چیزی نیست جز اضطراب آینده: یک روز خواهد آمد. پاول پائولویچ، دانشجوی حقوق از سارایوو. کنارش جمله‌ی معروفی از هانری میشو شاعر فرانسوی درباره‌ی همین موضوع نوشته شده: آن‌که هزاران سال پیش با شنیدن فریادهای نفرت و حقارت، لرزه بر اندامش افتاد و همچنان راهش را ادامه داد، اکنون با خرده‌سنگی سکندری می‌خورَد. بالاتر، دست‌خط دیگری دیوار را کنده بود: میهن‌پرستان یوگسلاو، طراحان ایده‌های شرافتمندانه، امروز صبح توسط آلمانی‌ها به رگبار بسته شدند.

شناسنامه کتاب

نویسنده: رومن گاری
ناشر: چشمه
تعداد صفحات: 104
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643620875
قیمت چاپ چهارم: 52,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»