خانه / کتاب‌ها / تضادهای درونی ما /
تصویر کاور کتاب تضادهای درونی ما
معرفی کتاب

تضادهای درونی ما

تضادهای درونی ما

اثری از کارن هورنای

معرفی کتاب

مجموعه ای است دارای ۸ داستان که در سال ۱۳۵۷ برای اولین بار از سوی نشر آگاه منتشر شد و نشر روزبهان نیز سال ۷۹ این اثر را منتشر کرد و اکنون برای هشتمین مرتبه از سوی انتشارت روزبهان منتشز شده است. داستان های آن شامل هیچ کس صدای شیپور شامگاه را نمی شنود، قصه ای به نام وسائل ارتباط جمعی، مردی در غربت، دعوت به شراب کهنه، در امتداد ارزشها، روزی که ایمان
ادامه متن

خلاصه‌ای از کتاب

در قسمت اول کتاب «تضادهای درونی ما» نویسنده نشان می‌دهد كه رنج‌ها، حساسیت‌ها و ناراحتی‌های روحی به چه طریق در شخص ایجاد می‌گردد و به شخصیت او یك حالت عصبی و ناسالم می‌دهد. بدین معنی که به وسیله تحقیر و تخفیف، ترساندن، ظلم، اجحاف، زورگویی و سخت‌گیری اعتماد به نفس و هسته وجودی او را سست و ضعیف می‌کنند. کلیه مسائل بغرنج روحی که بعدا سراسر زندگی شخص را
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- انسان وقتی قسمت‌های اساسی روح خود یعنی خود واقعی‌اش را سرکوب و محو نماید و از رشد بازدارد، به مقدار زیادی با خودش بیگانه و نا آشنا می‌ماند. البته این جریان به مرور و بدون آگاهی صریح خود شخص صورت می‌گیرد. رفته رفته شخص نسبت به آنچه واقعا می‌خواهد یا نمی‌خواهد، نسبت به آنچه دوست دارد، یا دوست ندارد، نسبت به اعتقاداتش، به احساساتش و به طور کلی نسبت آنچه واقعا هست منگ و خرفت می‌شود. دید روشنی نسبت به هیچ چیز خود ندارد. بدون اینکه خودش متوجه باشد، در عالم خیال زندگی می‌کند. چندان علاقه‌ای به زندگی حقیقی خود ندارد، زیرا از آن دور است.

شناسنامه کتاب

ناشر: بهجت
تعداد صفحات: 172
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789649008578
امتیاز گودریدز: 4.2
قیمت چاپ بیست وپنجم: 30,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمدرضا کمالی
  محمدرضا کمالی
  « اطلاعاتی از نویسنده در دسترس نیست. ...»
 • تصویر نویسنده فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  فاطمه (تینا) نیک خاکیان
  « فاطمه (تینا) نیک خاکیان در سال 1367 متولد گردید. وی از سال 1395 کار نویسندگی را شروع کرد.
  اولین کتاب وی با عنوان جرقه ای در شب در نیمه اول سال 14
  ...»
 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»