خانه / کتاب‌ها / اکنون میان دو هیچ /
تصویر کاور کتاب اکنون میان دو هیچ
معرفی کتاب

اکنون میان دو هیچ

اکنون میان دو هیچ

اثری از فریدریش نیچه

دسته بندی

معرفی کتاب

این كتاب ترجمه‌ای است از شعرهای این فیلسوف مهم و عجیب كه تاثیر عقاید و فلسفه‌اش در جریان‌های فرهنگی - هنری معاصر است.

خلاصه‌ای از کتاب

کتاب"اکنون میان دو هیچ" مجموعه ای از گزین گویه های اشعار نیچه، فیلسوف، شاعر، منتقد فرهنگی، جامعه شناس، آهنگساز و فیلولوژیست بزرگ آلمانی ست که اندیشه های او در فلسفه غرب و تاریخ اندیشه مدرن تاثیر فراوانی گذاشته است. این کتاب توسط علی عبداللهی به فارسی ترجمه شده است.

از میان این اشعار، میتوان به اشعار نوجوانی و جوانی، ترانه ها، آوازهای شاهزاده در بد
ادامه متن

جملاتی از متن کتاب

 • 1- فرا تر از آدمی و حیوان فرا تر روئیدم، و سخن می گویم کسی را با من سخنی نیست. بس بالیدم و بس بلند چشم به راهم؛ چشم به راه چه؟ بارگاه ابر ها، بس نزدیک است به من چشم به راه نخستین آذرخشم!
 • 2- اگر آزادانه مجال انتخابم بود، با رغبت جایی بر می گزیدم، در میانه ی بهشت؛ و ترجیحا جلوی درگاه آن.
 • 3- دیگر بار، پیش از آنگه بکوچم و نگاهم را به بالا بردوزم، دست هایم را بلند می کنم به سوی تویی که از او گریزانم و به شکوهمندی، می ستایمش در محرابی در سویدای دلم که هماره صدای او را طنین می افکند. و بر پیشانی اش این کلام درخشان نقش است؛ به خدای ناشناخته از اویم، گرچه تا این دم در جمعی خیانت ورز مانده ام؛ از اویم من و دام هایی می نگرم که به ستیزه وامی داردم، می خواهم بگریزم و خود را به ناگزیر به خدمتگزاری اش کنم. ای ناشناخته! می خواهم بشناسم ات ای چنگ انداخته در میانه ی جانم! ای چون توفان،به تلاطم آورنده ی زندگانی، تو، ای دست نایافتنی آشنا! می خواهم بشناسمت، و به خدمت ات در آیم.

شناسنامه کتاب

ناشر: جامی
تعداد صفحات: 335
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789647468114
قیمت چاپ هفتم: 45,000 تومان

جدیدترین کتاب‌های معرفی شده

آخرین نویسندگان معرفی شده

 • تصویر نویسنده محمد قصاع
  محمد قصاع
  « محمد قصاع متولد سال 1343 تهران و کارشناس مخابرات دریایی است . او کار ترجمه را از سال 1367 با ترجمه کتاب های علمی تخیلی شروع کرده است. مجموعه های «اسپا ...»
 • تصویر نویسنده بهزاد رحمتی
  بهزاد رحمتی
  « بهزاد رحمتی مترجم ایرانی است. او دانش آموخته‌ی حوزه‌ی آموزش و سیاست است.

  ترجمه‌ها:
  طلای خدایان اثر اریک فون دانیکن
  ۲۷ چهره‌ی مردان ا
  ...»
 • تصویر نویسنده سیامک دل آرا
  سیامک دل آرا
  « سیامک دل آرا مترجم ایرانی، متولد ۱۳۵۳ تهران فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی است. وی ترجمه رمان «مرد ناشناس» از المور لئونارد و «پرده حائل» از یان م ...»
 • تصویر نویسنده هارلن کوبن
  هارلن کوبن
  « هارلن کوبن، زاده ی 4 ژانویه ی 1962، نویسنده ی آمریکایی رمان های معمایی و تریلر است.کوبن در خانواده ای یهودی در نیوجرسی چشم به جهان گشود. او همزمان با ...»
 • تصویر نویسنده المور لئونارد
  المور لئونارد
  « المور لئونارد، زاده ی 11 اکتبر 1925 و درگذشته ی 20 آگوست 2013، نویسنده ای آمریکایی بود.لئونارد در لوییزیانا به دنیا آمد. او در سال 1946 به دانشگاه دیت ...»